• Anasayfa
  • Yaşam
  • Cirque du Soleil’in Farkını Ortaya Koyan 12 Video

Dünyanın En Ünlü Gösteri Topluluğu Cirque du Soleil’in Farkını Ortaya Koyan 12 Video

11
3
2
0
0
Dünyanın En Ünlü Gösteri Topluluğu Cirque du Soleil’in Farkını Ortaya Koyan 12 Video
Hayvan yerine kostüm giyen insanlar kullanıp, daha çok hikaye ve dans figürlerine odaklanan dünyanın en büyük sanat topluluklarından Cirque du Soleil, koronavirüs sürecinde YouTube kanalından her biri 60 dakikanın üzerinde özel videolar paylaştı.

Dünya üzerinde halihazırda yayınlanan pek çok gösteri vardır. Sahne sanatlarının en gelişmiş örneklerinden biri olan sirkler ise genelde zorlayıcı hareketler, aslan, kaplan gibi hayvanlara yaptırılan bazı görevleri bizlere sunar. Peki dünyanın en pahalı ve ünlü sirkini biliyor musunuz? Her yıl milyonlarca dolar gelir elde eden ve yüz milyonlarca izleyiciye gösteri yapan Cirque du Soleil, dünyanın en büyük ve teknolojilerle donatılmış sahnesiyle izleyenleri adeta farklı bir evrende yolculuğa çıkarıyor. 

Bugün sizlere, Cirque du Soleil’in resmi YouTube hesabından paylaştığı “60 dakika özel” serisine ait videolar paylaşacağız. Her gösterisinde sayısız akrobat, sporcu, dansçı ve özel yetenekli insanlardan faydalanan ünlü sirk, bunu gelişigüzel değil bir hikaye olgusunun üzerinde gerçekleştiriyor. 

Cirque du Soleil’in “O” gösterisinin tamamını izleyebilirsiniz

YouTube’da yayınlanan videoların, farklı gösterilerden alınan derlemeler olduğunu biliyoruz, ancak ünlü sirkin koronavirüs pandemisi için bize bir sürprizi olmuştu. Cirque du Soleil, en ünlü gösterilerinden biri olan “O”yu başından sonuna bizlerle paylaşmıştı. Bu özel gösteriyi sizler de yüksek görüntü kalitesinde izlemek istiyorsanız, O’ya buradaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Gösteri dünyasının en büyüleyici ekiplerinden biri olan Cirque du Soleil’in YouTube üzerinden paylaştığı videolara geçmeden önce, sizlere bu efsane gösterilerde kullanılan “Alegria” şarkısını tanıtmak istiyoruz. Aşağıdaki videodan Alegria’yı dinleyebilir, hemen onun altından da 60 dakikalık özel anlara ulaşabilirsiniz.

Cirque du Soleil’in yayınladığı 12 “60 dakikalık” özel video

11
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
3
2
0
0