Cloudflare’in 1.1.1.1 Uygulamasına Ücretsiz VPN Geliyor

31
2
1
1
0
Cloudflare 1.1.1.1 DNS hizmetine VPN hizmeti getireceğini duyurdu. Şirket getireceği hizmetin daha hızlı ve daha güvenli olacağını iddia ediyor.

Cloudflare 1.1.1.1 DNS hizmetine VPN özelliği getireceğini duyurdu. İlk olarak Kasım ayında mobil platforma gelen 1.1.1.1 hizmeti, şu anda DNS sorgulamalarını mevcut mobil ağdan daha hızlı çözümlemek için Cloudflare ağını kullanıyor. Cloudflare böylece mobil veri alımını hızlandırmaya çalışacak.

Cloudflare ayrıca Warp adlı bir yeniliği kullanacak. Warp, internet trafiğini yeniden yönlendirmeyi deneyerek interneti daha da hızlandırmayı amaçlayacak. Ayrıca güvenliği ve gizliliği de artırmak adına internet trafiğini şifrelemeye çalışacak.

Diğer VPN'lerin sunduğu güvenlik ve gizliliği sağlayabilen Cloudflare, Warp’ı mobil platformda en iyi şekilde kullanılması için tasarladı.

VPN hizmetleri genellikle internet sitelerine ve belirli hizmetlere yeriniz hakkında farklı bir bilgi vermek için kullanılıyor. Ancak bu, Cloudflare uygulamasının kullanıcılarına sunacağı bir özellik olmayacak. Warp, diğer VPNlerin aksine hızlılığı ve güvenliği artırmak için arka planda çalışacak.

Cloudflare kullanıcı tarafından tanımlanabilir hiçbir veriyi diske kaydetmediğini ve bu verileri kullanıcılara reklam sunmak adına kullanmayacağını iddia ediyor. Warp hizmetinin ücretsiz ve paralı versiyonlarının da bulunacağını da ekleyelim.

Bugün Warp hizmetine kayıt olamasanız da Cloudflare bir bekleyenler listesi hazırladı. Mevcut 1.1.1.1 sürümünü güncelleyerek adınızı bu listeye ekleyebilirsiniz. Warp hizmeti kullanıma açıldığı zaman bunun hakkında bilgi alacağınızı belirtmekte de fayda var.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/4/1/18290615/cloudflare-1-1-1-1-vpn-dns-resolver-security-privacy
31
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
31
2
1
1
0