Burada Bari DM'den Yürünmeseydi: Clubhouse'a Mesajlaşma Özelliği Geldi

7
3
0
0
0
Clubhouse, doğrudan mesajlaşmaya imkan tanıyan özelliği "Backchannel"ı Android ve iOS platformlarında kullanıma sundu. Bire bir ya da grup sohbetleri yapılmasına imkan tanıyan özellik, kullanıcıların Clubhouse deneyimini değiştirecek gibi görünüyor.

2021'in başında en çok konuştuğumuz sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelen Clubhouse, Twitter'dan yaptığı bir açıklama ile bir süredir beklenen "Backchannel" isimli özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. iOS ve Android ekosistemleri için kullanıma sunulan bu özellik, kullanıcıların birbirlerine doğrudan mesaj göndermelerine imkan tanıyor.

Clubhouse'un Backchannel isimli özelliği, bire bir ya da grup sohbetlerini destekliyor. Bu sayede hem kanal yöneticileri bir araya gelerek sohbet edecekler hem de kullanıcılar, tıpkı diğer sosyal ağlardaki gibi mesajla sohbet etme imkanı yakalayacaklar. Ancak bu özellik şimdilik, bazı eksiklere sahip.

Backchannel, fotoğraf ve video gönderimini desteklemiyor

Clubhouse

Clubhouse'un doğrudan mesajlaşmaya imkan veren hizmeti Backchannel, şimdilik yalnızca mesaj ile bağlantıyı destekliyor. Fotoğraf, video ya da ses kaydı gibi gönderimler yapılması, şimdilik mümkün değil. Ancak özelliğinin kapsamının genişlemesi bekleniyor. Yani yakın bir gelecekte, Backchannel üzerinden fotoğraf ve video göndermek mümkün olabilir.

Bu arada, Clubhouse üzerinden sohbet etmek isteyen kullanıcılar, tıpkı Instagram'daki istekler bölümü gibi bir bölüm ile karşılaşacaklar. Bu bölüm, kullanıcının iletişim kurmadığı diğer kullanıcılardan gelen mesajları barındıracak. Gelen isteği kabul eden bir kullanıcı, bu mesajı artık ana mesaj klasörü içerisinde görmeye başlayacak.

Clubhouse'un yeni özelliği böyle görünüyor

Kaynak : https://techcrunch.com/2021/07/14/clubhouse-dms-backchannel/
7
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
3
0
0
0