Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Blokzincir ve Fiber İnternet Açıklaması: Gençlere de Tavsiye Verdi...

54
25
14
3
2
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, blokzincir teknolojisi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Bu aracı kullanan ülke olmayı hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı, gençleri de bu teknoloji üzerine çalışmaya davet etti.

Ülkemizde kripto para ve blokzincire olan yatırımlar giderek artarken, blokzincire ağırlık veren en önemli şirketler arasında elbette Togg da yer alıyor. Tüm dünyada geleceğin teknolojisi olarak görülen bu teknoloji hakkında bugün Cumhurbaşkanı’ndan da önemli açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Blokzincir İstanbul” programında kürsüye çıktı. Cumhurbaşkanı, blokzincir, ülkemizdeki fiber altyapı, ve kripto paralara değindi.

“Fiber altyapı konusunda biraz yavaş gidiyoruz”

fiber

Cumhurbaşkanı, açıklamasında ülkemizde sık sık gündem olan fiber altyapıya değinerek girdi. Cumhurbaşkanı, internet fiber altyapısı konusunda biraz yavaş gidildiğini vurgulayarak bu hızın artırılması gerektiğinin farkında olduklarını dile getirdi.

“Blokzinciri göz ardı edemeyiz”

blokzincir

“Dijital varlıklar teknolojinin yakıtı blokzincir ise teknolojinin vasıtasıdır. Geniş faaliyet alanını cazip kılan husus hızlı ve düşük maliyetli işlem yeteneğidir. 'Türkiye Yüzyılı'nın hazırlıklarını yaparken bu potansiyeli gözardı edemeyeceğimiz açıktır. Dijital varlık deposuna yakıt koyan durumunda kalmaktan ziyade, bizatihi bu aracı kullanan ülke olmak istiyoruz.

Özel sektörümüzün blokzincir alanındaki faaliyetlerini yakından izliyoruz. Önümüzdeki dönemde bu alanda ülkemize katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Başkalarının açtığı sanal evrenlerde yer almaya çalışmak yerine bizatihi kendi evreniminizi kurmak peşindeyiz. Hedefimiz bu alanda da tüketici değil, tasarlayıcı, üretici, yön verici, takip eden değil takip edilen konumuna ulaşmaktır.”

Cumhurbaşkanı, ülkemiz gençlerine de “kripto para kumarlarına” yönelmek yerine blokzincir teknolojisi geliştirilme çalışmalarına katılma tavsiyesinde bulundu.

Merkez Bankası, kripto para çalışmalarını sürdürüyor:

Cumhurbaşkanı, uzun süredir beklenen kripto para düzenlemesi hakkında da ufak bir ifadeye yer verdi. Erdoğan, Merkez Bankası bünyesinde kripto para ile ilgili çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-blokzincir-kullanan-ulkelerden-olmak-istiyoruz,jk77UlhXQkKwzK9PMPB7zw
54
25
14
3
2
Emoji İle Tepki Ver
54
25
14
3
2