Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Delta Varyantı Açıklaması: Türkiye İçin Bir Tehdit

100
37
10
10
10
Basın mensupları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs vakalarında yaşanan artışlarla ilgili konuştu. Bunun Türkiye için bir tehdit olduğunu söyleyen Erdoğan, aşı olmamış kişilerin de bir an önce aşı olmaları gerektiğini ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitmeden önce havalimanında basın mensupları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamalarındaki sert çıkışı, dikkatlerden kaçmadı. Delta varyantının yayılmaya devam ettiğinden bahseden Erdoğan, bunun Türkiye için tehdit oluşturduğunu açıkladı.

Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre hükümet, vatandaşın kısıtlamaların kaldırılması gerektiği söylemini dikkate alarak restoran, kafe ve bazı işletmelerin açılarak, bu işletmelerin çalışmasına izin verdi. Ancak bunun sonucunda istenen bir şey olmadı. Erdoğan, "Biz de talepleri kaale aldık ve açılması noktasında bu adımı attık. Attık da ne oldu? Rakamlar, oranlar yükselmeye başladı. Evvelsi gün vefat sayılarında bir düşüş oldu ama dün itibariyle tekrar vefat sayıları da ciddi manada arttı, yanılmıyorsam 77'ye falan çıktı." cümlelerini kurdu.

"Maske ve mesafeye dikkat edin"

Recep Tayyip Erdoğan

Kısıtlamalar kaldırılmış olsa da maske ve mesafe koşularının hala devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kurallara eskisi kadar önem verilmediğini ancak bundan taviz verilmemesi gerektiğini açıkladı. Özellikle de kalabalık ortamlarda çok dikkat edilmesi gerektiğinden bahseden Erdoğan, bu noktada taviz verilmesini istemediğini ifade etti.

Erdoğan'ın konuyla ilgili değindiği bir diğer husus da koronavirüs aşılarıyla ilgiliydi. Aşı konusunda hiçbir tedarik sorununun kalmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı vurulmamış vatandaşların bir an önce aşı vurulması gerektiğini söyledi. Yerli aşı konusunda da çalışmaların devam ettiğini ve vatandaşlara uygulanacağını anlatan Erdoğan, insanların sağdan soldan duydukları ile aşıdan çekinmesine gerek olmadığını ifade etti.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/erdogandan-taliban-aciklamasi-6546890/
100
37
10
10
10
Emoji İle Tepki Ver
100
37
10
10
10