• Anasayfa
  • Donanım
  • 12.9 İnç Ekranlı iPad Pro İle Bizleri Hangi Özellikler Bekliyor?

12.9 İnç Ekranlı iPad Pro İle Bizleri Hangi Özellikler Bekliyor?

0
0
0
0
0
12.9 İnç ekranlı iPad söylentileri gittikçe artıyor. Sonbaharda tanıtılması beklenen bu cihaz ile ne gibi özellikler göreceğiz? Detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.
12.9 inç ekranlı iPad söylentileri gün geçtikçe artıyor. Sonbaharda tanıtılması beklenen ve birçok kalıp, kılıf gibi detayları ortaya çıkan 12.9 inç iPad Pro için tabiki resmi bir açıklama yok, fakat internete sızan fabrikasyon görüntüleri bu zamana kadar neredeyse doğru çıktı.

Sızan görüntüler doğru mu çıkacak yoksa Apple bizi şaşırtacakmı? Sonbaharda hep birlikte öğreneceğiz.Bu büyük ekran bir çok kullanıcı memnun etmeyecek gibi duruyor. Mantıklı bakacak olursak 13" bir iPad kullanmak yerine 13" Macbook Air kullanarak çok daha rahat çalışılabilir. Ama özellikle 13" ekran kullanarak çizim yapmak ise bu tarz sektörlerde çok fazla işe yarayabilir. Bu konuda ise ciddi bir artısı bulunuyor.

Tabiki bunları söylemek için henüz erken. Sonuçta Apple ın ne yapacağı belli olmaz. Aynı zamanda iPad Pro için üretilen kılıfların görüntüleride internete sızmış durumda, Hiç ergonomik durmayan bu tasarımın nasıl karşılanacağı merak konusu oluşturuyor.


Beklenen iPad Pro ile gelecek olan bazı detaylar ise stereo ses çıkışı, stylus kalem opsiyonu gibi söylentiler bulunmakta. Şimdi ise iPad Pro için söylentiler ve sızıntılara göre nasıl bir kocaman tablet ile karşılaşacağımıza göz atalım;
 

 Tasarım
305.70mm x 222.60mm x 7.20mm olarak kasa boyutları ile geleceği konuşulan iPad pro, gerçekten çok büyük ve tek elle taşımasının bile zor olacağı boyutlara sahip. Haliyle bir yüzeye koymadan da tek elle kullanımı imkansız olacak. Fakat genel tasarım hatları olarak diğer iPad modellerinden farksız olacağı da Apple'ın tasarım anlayışından belli oluyor diyebiliriz.
 

 Ekran
Sürekli bahsettiğimiz gibi 12.9 inç gibi devasa bir ekrana sahip olacak olan iPad Pro, 2K, yani 2732 x 2048 piksel çözünürlük ile gelecek gibi duruyor. Bunun yanı sıra iPad Pro ekranında yeni MacBook trackpad teknolojisinde gördüğümüz Force Touch özelliği olacağı konuşuluyor. Bu basınç hassasiyetinin özellikle stylus kalemi ile yapılacak çizimlerde daha verimli hale getirecektir.
 

 Diğer Detaylar


Bunun yanı sıra A8X (veya A9X) işlemci ile gelmesi beklenen iPad Pro'nun USB-C portu taşıması da bekleniyor. iOS 8 (ya da iOS 9) ile piyasaya çıkacak olan cihaz 2GB ya da 3GB RAM ile karşımıza çıkacak. Ayrıca bazı söylemlere göre de işletim sistemi konusunda OS X veya iOS/OS X hibrit bir sistem de kullanılabileceği ihtimalleri de üzerinde duruluyor.

Yani toparlamak gerekirse iPad Pro'nun -şimdiye kadar gelen detaylara göre- teknik özellikleri şu şekilde olacak;
 
  • 12.9 inç 2K Çözünürlüğünde Force Touch Özellikli Ekran
  • A8X (A9X) İşlemci
  • 2GB/3GB RAM
  • iOS 8/iOS 9/OS X İşletim Sistemi
  • Touch ID
  • USB-C Portu
  • Beyaz/Gümüş, Beyaz/Altın, Siyah/Uzay Grisi Renk Seçenekleri
Çıkış tarihi tabiki henüz belli değil ama Apple ın sonbahar etkinliğinde duyurusunu yapacağı düşünülüyor. O tarih geldiğinde de iPad Pro'yu hep birlikte keşfedeceğiz. Bakalım bu denli büyük ekranlı bir iPad nasıl bir başarı yakalayacak? Ya da en önemlisi, yakalayabilecek mi?

Kaynak Macrumors
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0