360 Derece Ve 8K Çözünürlüklü Video Desteği Sunan SD Kartlar Yolda!

0
0
0
0
0
Günümüzde gittikçe popülerleşmeye başlayan 360 derecelik videolar ve yeni nesil çözünürlük olarak kabul edilen 8K videolar için SD kartlar da destek vermeye başlayacak.
Günümüzde özellikle sanal gerçeklik atılımları ile beraber 360 derecelik videoların popülerliği oldukça arttı. Ancak böylesine videolar için hem hızlı internet bağlantısı hem de hızlı okuma ve yazma verileri gerekiyor. Bu noktada SSD'ler ve günümüzün internet bağlantıları yeterli olsa da şu anda SD kartlar teknik olarak bu açıdan sıkıntı çıkarabiliyor.

Bir de tabiki 8K çözünürlüğü var. Günümüzde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan ve standartlaşma yolunda emin adımlarla devam eden 4K'nın 2 katı daha iyi görüntü sunabilen bu teknoloji noktasında da SD kartlar gerekli altyapıyı verememekte.Bu noktada SD Derneği'nin yaptığı açıklama ile 5.0 versiyon olarak piyasaya çıkacak SD kartlar 360 derecelik videolar ve 4K ve 8K çözünürlüklerin yanı sıra 3D videolara da tam destek verebilme amacıyla 90MBps hızında veri transferi yapabilecek. Aynı zamanda V60 kartlar 6MBps hızında yazma özelliğine sahipken V90 olanlarda ise hızın 90MBps’ye kadar çıkacağı belirtiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0