3D Yazıcıdan Çıkma İlk Silah

1
0
0
0
0
3D Yazıcıdan Çıkma İlk Silah
Bir Amerikan firması tarafından “3D metal printing” tekniği kullanılarak üretilen ilk silah bir Colt 1911 oldu. Silah sektörü bu üretim teknolojisine erişebilmenin ve ileride üretim maliyetinin düşecek olmasının mutluluğunu yaşarken 3d yazıcı teknolojisine şüphe ile bakanların da korkuları gerçek oluyor gibi...
 
Solid Concepts isimli firma, tamamen yasal bir şekilde dünyanın üç boyutlu yazıcıdan çıkmış olan ilk gerçek silahını üretti. Federal Ateşli Silah Lisansına sahip olan ve silah planlarına on-line olarak ulaşabilen firma, Colt 1911 model tabancanın “3D metal printing” metodu ile bir örneğini üreterek deneme atışları yaptı.

Kendilerinin profesyonel mühendislerle çalışan profesyonel bir firma olduğunu ve müşterilerinin de kendileri gibi olduğunu belirten firma yetkilileri amaçlarının, silah üzerindeki ufak bir parçayı, müşterilerine mümkün olan en kısa sürede mesela 5 iş günü içinde ulaştırmak olduğunu söyledi. Elbette bunu karşılayabilecek olan güvenilir müşterilerine.

Ayrıca kaygılanmanın da şu anki aşamada yersiz olduğunu belirten Solid Concept yetkilileri, “bu evinizin garajında sahip olabileceğiniz bir teknoloji değil, yazıcı tek başına 500.000 Dolar değerinde” diyerek henüz korkulan geleceğe uzak olduğumuzu belirtti.

Yine de yazıcıdan çıkma ve 50 atışla test edilmiş bir silah üretilebildiği düşünülürse çok da geniş uçlu olmamalı 3D yazıcıların geleceği diye düşünüyor insan.

 


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0