4.5km Uzaklığa 343x Kamera Zoomu Yapılırsa Ne Olur?

5
1
0
0
0
Bildiğiniz gibi artan teknoloji nimetlerinden kameralar da yararlanmakta. En son çok yüksek fps değerleri ve MP ve HD görüntü bakımından çok yüksek değerlere ulaşan bu teknoloji adına geleceği gösterecek efsane bir video yayınlandı. Videoda çekilen bir fotoğraf görüntüsüne 4.5km uzaklığa 343x bir zoom yapılıyor!
Son zamanlarda kamera teknolojileri konusunda da birçok gelişme katediliyor. Örnek vermek gerekirse bu haberimiz ile sizlere aktardığımız kendi kendini şarj eden kamera gibi ilginç şeyler olsa da şu anda dronelara yerleştirilen 4K kayıt seçeneği sunan kameralar meşhur. (Örnek haber)

Hatta bundan 2-3 hafta önce paylaştığım 4K ve 1000FPS gibi akıl kârı olmayan bir video çekiminden burada bahsetmiştik.

Şimdi ise bu kamera teknolojileri açısından inanılmaz bir video daha ortaya çıktı. Fakat bu videoda önemli olan çekim kalitesi, MP değeri veya FPS değil. 

Bu seferki paylaşımda Daniel Taylor adlı bir arkadaş kamera ile yapılan 343x değerinde bir zoom videosu paylaşmış. Bu da tamı tamına 4.5km uzaklığa yapılan bir zoom oluyor!Yukarıdaki gifte gördüğünüz gibi heyecan verici olan bu paylaşımda kullanılan materyaller ise şöyle;

Canon 550D
Tokina 11-16mm f2.8
Canon 50mm f1.8
Canon 100mm f2
Skywatcher ED80 600mm f/7.5

Yani arkadaş sağlam ekipmanlarla bunu yapmış. Ancak bu ekipmanlar ile bile bu kadar büyük bir zoom yapılamaz. Yani fotoğraflar tek tek farklı uzaklıklarla çekilerek After Effects program yardımı ile birleştirilerek 60FPS ve Full HD video olarak kaydedilmiş.

Sözü fazla uzatmadan gerçekten hayret veren ve ileride bu tarz zoom değerlerini görmemizin muhtemel olacağı videoyu sizlere aktarayım. Fakat Full HD ve 60fps olarak izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğimi belirtmeden geçemedim. Kesinlikle bu şekilde izleyin!
 
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0