• Anasayfa
  • Donanım
  • 4K Çözünürlüklü 21.5 İnç iMac ve Dokunmatik Ekranlı Apple TV Kumandası Geliyor

4K Çözünürlüklü 21.5 İnç iMac ve Dokunmatik Ekranlı Apple TV Kumandası Geliyor

0
0
0
0
0
Apple'ın OS X El Capitan beta dosyaları içinde 4K çözünürlüğünde 21.5 inç iMac'in geleceği ve yeni Apple TV'de dokunmatik ekranlı bir kumanda olacağı bilgileri ortaya çıktı.
Bundan birkaç gün önce iOS 9'un dosyaları içerisine gizlenmiş dosyalardan çıkan detaylara göre iPhone 6S'te flaşlı ve FHD video çekebilen bir ön kamera olabileceğinden bahsetmiştik. Şimdi ise OS X El Capitan'ı araştıran geliştiriciler yeni iMac ve Apple TV hakkında bazı detayları görerek paylaştılar.

OS X'in yeni sürümüne ait dosyalarda çıkan detaylara göre 27 inç 5K çözünürlüğündeki iMac'ten sonra 21.5 inç boyutunda ve 4K ekran çözünürlüğüne sahip yeni bir iMac yolda olduğu görülüyor. 4096x2304 çözünürlüğüne sahip retina ekran kullanılacak olan yeni iMac önümüzdeki süreçte görücüye çıkacak.Ayrıca bu yeni iMac'in ekran kısmında destekçisi de büyük ihtimalle Intel'in Iris Pro 6200 dahili ekran bileşeni olacak. Çünkü 4K çözünürlük ve bu kart daha önce Yosemite'nin herhangi bir sürümünde bulunmayan dosya içeriklerinden  olması ile dikkat çekiyor. Ayrıca görebileceğiniz gibi AMD Radeon R9 serisine de yükseltebilme seçeneğinizin olacağını görmekteyiz.Bunun yanı sıra yine dosyalar içinde Apple'ın normalde WWDC'de beklenen fakat sonradan gelmeyeceği ortaya çıkan yeni Apple TV'deki uzaktan kumandanın dokunmatik ekrana sahip olabileceği yönünde de detaylar ortaya çıkmış. Ayrıca bu kumandanın mikrofonu ve küçük bir hoparlörü olacağı, böylece Siri desteği de kazanacağı söyleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0