• Anasayfa
  • Donanım
  • Dünyanın İlk 4K Çözünürlüklü AMOLED Ekranı Duyuruldu!

Dünyanın İlk 4K Çözünürlüklü AMOLED Ekranı Duyuruldu!

0
0
0
0
0
Çin’in Qingdao şehrinde bulunan Hehui Optoelectronics, 6 inç büyüklüğündeki dünyanın ilk 4K çözünürlüklü AMOLED ekranı ürettiğini duyurdu.
Artık 2K’dan düşük çözünürlüğe sahip ekranlara burun kıvırır olduk. (beğenmiyoruz yani kabul edelim) Zaman geçtikçe küresel anlamda mobil pazardaki yerini sağlamlaştıran Çin’in yerel bir üreticisi olan Hehui Optoelectronics, dünyanın ilk 4K çözünürlüğündeki AMOLED ekranını duyurdu. 6 inç boyutundaki 4K AMOLED ekran, 734 ppi desteğine sahip. AMOLED teknoloji sayesinde üretilen ekran çok daha parlak ve canlı renklere sahip olacak, ayrıca enerji tüketimi konusunda da kullanıcılarını memnun edecek. 

4K ekran üretimi aslında yeni bir olay değil. Şuradaki haberimizden de hatırlayacağınız üzere Sharp, 4K çözünürlüğünde ve 806 ppi yoğunluğunda IZGO ekranını duyurmuştu fakat Hehui Optoelectronics’in geliştirdiği ekranda AMOLED teknolojisi bulunuyor. AMOLED ekrandan sonra bildiğiniz gibi Super AMOLED ekranlar bulunuyor. Samsung’un 2K çözünürlüklü Super AMOLED ekranlar ürettiğini biliyoruz fakat 4K çözünürlükteki ekranlarla ilgili bir gelişme şimdilik yok.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0