4K Çekim Yapabilen Değiştirilebilir Lensli Minik Kamera

1
0
0
0
0
Küçük kameralar, özellikle de aksiyon kameraları taşınabilir olmaları ve son dönemde artan çekim kaliteleri ile gittikçe yaygınlaşıyor; ancak çekim kalitesi ve tek bir lense bağlı kalma zorunluluğu bu kameraları yetersiz kılıyor.
Z Camera’nın geliştirdiği E1 de işte bu noktada farklılık yaratıyor ve küçük bir kamera olmasına rağmen lensini değiştirebilmenize imkan vererek size düşük seviye DSLR kameralarda bulabileceğiniz APS-C’nin bir adım altı olan 4/3 sensör ile birlikte tut ve çek kameralarda erişemeyeceğiniz kalite ile çok farklı özellikler sunuyor.

Sensör elbette fotoğrafın kalitesini belirleyen önemli unsurlardan biri; ancak iyi bir dizi merceğin fotoğrafınıza katkısı da elbette yadsınamaz. İster amatör, isterseniz profesyonel olun kaliteli bir lensle çekilmiş fotoğraf diğerlerinin önüne geçecektir. E-1 de bu noktada farkını göstererek piyasada bulunan Olympus, Panasonic Lumix, Leica, Sigma gibi pek çok lens ile uyumlu olarak çalışarak tercihinizi yapma ve sizi sabit tek bir lense bağlı bırakmama konusunda elinden geleni yapıyor.
Dahili olarak 2000 mAh değerinde bir bataryaya sahip olan kamera size çok sayıda fotoğraf çekebilme imkanı sunarken Wi-Fi seçeneği kapalı iken 4K çözünürlükte 80 dakika video kaydı yapma seçeneği veriyor.

Saniyede 24 kare hızında 4096 x 2160 piksel (gerçek 4K) video kaydı yapabilen Z E1, isterseniz 60 kare hızında 1280 x 720 piksele kadar çözünürlüğü düşürmenize ve bu sayede batarya ile daha uzun süre video video kaydı yapmanıza izin de veriyor.

Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi desteği bulunan E1, telefonunuza da bağlanarak kullanım kolaylığı sunuyor ve telefon ile kontrol etmenize de imkan veriyor. (hem de 200 milisaniye kadar bir gecikme ile)
 
Kickstarter’da devam etmekte olan kampanya ile piyasaya çıkmaya hazırlanan Z Cam E1 şu an için 699 Dolar olarak fiyatlandırılmış; ancak elbette Kickstarter’dan destek olarak daha uygun fiyata sahip olabiliyorsunuz bu kullanışlı cihaza.Z Cam E1’in Kickstarter kampanyasına bu videodan ulaşabilir ve teknik detaylarına erişebilir, isterseniz kampanyaya destek de olabilirsiniz. (600 Dolar üstü bağışlarda kamera ile birlikte bir de Panasonic lens veriyorlar 14 milimetre f/2.5)
 

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0