• Anasayfa
  • Donanım
  • 4K Çözünürlüklü iMac'in Parçalandığını Görmek İster miydiniz? !

4K Çözünürlüklü iMac'in Parçalandığını Görmek İster miydiniz? !

1
0
0
0
0
4K Çözünürlüklü iMac'in Parçalandığını Görmek İster miydiniz? !
Apple'ın yeni satışa sunduğu 21.5 inch 4K çözünürlüklü iMac "iFixit" adlı bir ekip tarafından parçalandı. 
Webtekno takipçileri olarak sizlerin de bildiği ve alıştığı "parçalama videoları" piyasaya yeni çıkan cihazların onurlandırıldığı bir tören niteliğindedir. Bu cihazlar çıkış yaptıkları tarihlerde ilk olarak sahip olduğu özellikler bakımından tanıtılırlar, kullanımları ve içerikleri gösterilir ve ardından işin en eğlenceli kısmı olan parçalama kısmına geçilir. Apple'ın geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdiği lansmanına yetişmeyen ürünlerinden birisi olan 21.5 inch ekranı, 4K çözünürlüğü bulunan iMac de bu onurlardan birisine erişti. 

iFixit adlı bir inceleme ekibi tarafından çekilen parçalama videosu, cihazın son derece detaylı bir şekilde incelenmesi amacıyla gerçekleştiriliyor. Videoda da görebileceğiniz gibi cihazın iç kısımlarının incelemesini yapan iFixit ekibi, önceki birçok Apple ürününde de karşılaştığımız gibi ekranın LG tarafından üretildiğini ortaya çıkardı. Ayrıca cihazın sahip olduğu RAM'in Samsung tarafından üretilmiş olduğu ve RAM'in anakarta lehimlenmiş olması nedeniyle cihazın RAM'inin arttırılamadığı da bu parçalama çalışmasıyla öğrenilmiş oldu.
 

iFixit ekibinin yaptığı  "tamir edilebilme" puanlamasında iMac'e en düşük puanı vererek cihazın tamirinin son derece zor olduğunu belirtti. 21.5 inch 4K çözünürlüklü iMac, iFixit ekibinden 10 üzerinden sadece 1 puan alabildi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0