4K Kayıt Yapan HandyCam

2
1
0
0
0
4K Kayıt Yapan HandyCam
4K kayıt yeni bir teknoloji olmayabilir; ama Sony artık ufak bir el kamerası ile 4K Ultra Yüksek Çözünürlükte videolar çekmenize imkan veriyor.
Bir süredir 4K video kaydı yapabilmek mümkün. Evet, yeni bir teknoloji değil; ama 4K çözünürlükte videolar kaydedebilmek için ağır ve hantal video kameralara ve ekipmanlara ihtiyacınız var.

En azından şimdiye kadar böyleydi. Sony'nin FDR-AX100 model kamerası, ultra yüksek çözünürlükte videoları, sadece tek elinizle çekebilmenize imkan veriyor.

Tahtını devraldığı kuzeni AX10'dan %75 daha ufak ve %66 daha hafif olan AX100 bu boyutları sayesinde son derece rahat ve kolay bir kullanım sunuyor.
 

 Tabi ki bu kadarla bitmiyor


12 kata kadar zoom yapabilme kapasitesine sahip Zeiss Vario Sonnar T lense sahip olan bu kamera; ayrıca My Voice Cancelling özelliği sayesinde kameranın arkasından gelen sinir bozucu nefes sesleri gibi parazitleri temizliyor.

AX100 aynı zamanda NFC ve Wi-Fi bağlantılarını da barındırıyor ki bu sayede kameranızı telefonunuz ile uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

Mart ayında piyasaya çıkması beklenen bu küçük ama etkili cihazın fiyatı elbette boyutları kadar küçük değil. Türkiye'deki durumunun ne olacağı bilinmese de şu an tahmini Amerika fiyatı 2000 Dolar olacak.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0