50 Dolar'a Sanal Gerçeklik Gözlüğü

0
0
0
0
0
Oculus Rift, Microsoft Hololens, Samsung Gear VR gibi ürünlerin ardından Çinliler de SVR Glass isimli bir ürün ile sanal gerçeklil pazarına girmeye hazırlanıyor. Üstelik bilindik Çin tarzı ile: UCUZ
Hemen her ürün’ün klonunu/çakmasını/sahtesini üretmesiyle meşhur olan Çin firmaları yavaş yavaş bu kimliklerinden sıyrılıp pazarda daha büyük pay sahibi olmaya ve kendilerine has ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. Durum böyle olunca da Dünya’nın en büyük teknoloji etkinliği olan CES’in de Çin versiyonunu düzenleyen ülke, CES Asia isimli, Shanghai (Şangay yazınca size de garip geliyor mu?) şehrinde düzenlenen bir fuarda yeni Çin malı teknolojik oyuncaklarını tanıtıyor.

SVR Glass isimli Çin malı bu sanal gerçeklik gözlüğü, 4.7 inçten başlayarak 6 inçe kadar ekrana sahip hemen tüm telefonlar ile uyumlu çalışabiliyor ve bu sayede Gear VR isimli Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğüne ufak bir fark atıyor; ancak Gear VR gibi 96 derecelik bir bakış açısı sunan SVR’ın görüntü kalitesi de elbette kullandığınız telefonun görüntü kalitesine göre değişiyor. (öyle her telefonla uyumlu diye her telefonla aynı görüntüyü yakalayacaksınız diye bi' şey yok)

SVR’ın bir başka özelliği ise miyop olan kullanıcılar için kullanım avantajı sunuyor. Eğer gözlerinizde miyop sorununuz varsa SVR’ın ayar düğmesi ile oynayarak odak noktasını sizin için en uygun noktaya taşıyabiliyorsunuz. (benim astigmatım var mesela o n’olcak?)Elbette Gear VR gibi kaliteli bir görünüme ya da malzeme kalitesine sahip değil; Oculus Rift kadar da etkileyici bir deneyim sunmuyor; ancak SVR’ın da sanal gerçeklik kulvarında söyleyeceği bir şeyler var: FİYATI 50 Dolar. (Samsung Gear VR da 200 Dolar sözüm ona ama Türkiye’ye sor bir de o fiyatı)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0