• Anasayfa
  • Donanım
  • Light İsmindeki Şirket, 52 Megapiksel Değerinde Kamera Üretecek

Light İsmindeki Şirket, 52 Megapiksel Değerinde Kamera Üretecek

0
0
0
0
0
Artık kalite olarak fotoğraf makinelerinden farksız kameralara sahip olmaya başlayan akıllı telefonlar için Light ismindeki şirket, 52 megapiksellik kamera modülü üretmeye hazırlanıyor.
Akıllı telefonlar için kameranın ve video çekmenin önemi her geçen gün artmaya devam ediyor. Kullanıcıların ilk önceliklerinden olan kamera ve lensler için Silikon Vadisi’nden Light isimli şirket, 52 megapiksellik kamera üretimi yapmaya hazırlanıyor.

Şu an için Sony, HTC, Samsung gibi büyük teknoloji şirketleri, ağırlık olarak 20.7 megapiksel değerinde kameralar kullanıyor. Fakat şunu unutmamak gerek, kameralar genellikle tek lens üzerinden çalışıyor. Light’ın üreteceği kamerada, aşağıdaki görselden de anlayabileceğiniz üzere birden fazla lens ve sensör bulunuyor. İlk olarak akıllı telefon için üretim yapacak olan Light, akıllı telefonlara yüksek fotoğraf kalitesinin yanı sıra büyük zoom lenslerinin entegre edilebileceğini göstermek istiyor.

Light’ın bu teknolojisi şimdilik geliştirme aşamasında. Fakat şirket, 52 megapiksel değerindeki bu seviyeyi başlangıç olarak kabul etmiş. Yani ilerleyen zamanlarda bu değerin daha da ileriye taşınabileceği iddia ediliyor. Light, ayrıca ışık alanı kamera altyapısında olduğu gibi çekim sonrasında odak değiştirme imkanını da kullanıcılarına sunacak.Bu kamera modülüyle ilgili şimdilik bir prototip çalışma bulunmuyor. Şirketin, 52 megapiksellik kameraları 2016 yılının sonlarına doğru çıkarması bekleniyor. Foxconn’la anlaşma yapan Light, pazara çok iddialı gireceğini şimdiden göstermiş oldu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0