• Anasayfa
  • Donanım
  • 650 Dolarlık Fiyatı ile Çektiğiniz Her Videoyu Şahesere Dönüştürecek Kamera: Osmo

650 Dolarlık Fiyatı ile Çektiğiniz Her Videoyu Şahesere Dönüştürecek Kamera: Osmo

1
0
0
0
0
Efsane şekilde akıcı çekimler yaparak her videonuzu filmden fırlaşmışcasına birer sahneye dönüştürebilecek kamera; Osmo.
Çoğumuzun daha çok Phantom serisi drone'ları ile adına aşina olduğumuz DJI, adeta Hollywood filminden fırlamışcasına videolar çekmenizi sağlayacak yeni el destekli kamerasını tanıttı.

12 megapiksel, 4K özelliğine sahip Osmo adlı kamera, 1/2.3 sensöre ve 94 derecelik görüş açısına sahip lense sahip. ''Osmo ile filmlerde karşımıza çıkan hareketlerin akıcılığını son derece iyi şekilde yakalamış durumdayız. Bu kamera ile rahatlıkla iyi bir Hollywood filmi çekilebilir'' açıklamaları yapan DJI CEO'su ve şirketin kurucusu Frank Wang, Osmo'dan oldukça umutlu.Osmo'nun hareket esnasında bu denli akıcı bir görüntü kaydı yapmasının altında yatan en önemli özellik, kamerasının tıpkı bir tavuk kafası şeklinde davranması. Sosyal medya ortamlarında mutlaka görmüşsünüzdür; bir tavuğu alıp gövdesini yukarı-aşağı ya da sağa-sola oynatsanız bile kafası sürekli olarak ortada sabit kalır. İşte Osmo'nun olayı da buna benziyor. Siz elinize aparatı ile beraber Osmo'yu alıp koşmaya başlasanız bile, kamera minimum düzeyde sarsılma yaşıyor. Bu da ona hareketli durumlarda muhteşem akıcı videolar kaydetme olanağı sunuyor.
 
Ayrıca Osmo'nun takıldığı aparat üzerinde çekim açıklarını hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak sunan akıllı kontrol özelliği bulunuyor. Destek aparatında stereo mikrofonu ve 3.5mm'lik ses çıkışı da bulunmakta. Böylece profesyonel düzeyde ses kaydı da yapılabiliyor. Bunların yanı sıra tripod, uzatma çubuğu, bisiklet vb. araç monte aparatı gibi pek çok kullanışlı aksesuar da Osmo'nun sahip olduğu şeyler arasında.
 
Tüm aksesuarları dahil 649 dolar fiyatı ile ön siparişe sunulmuş olan Osmo, 15 Ekim'den itibaren kullanıcılara ulaşmaya başlayacak.

Kaynak: TheNextWeb
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0