• Anasayfa
  • Donanım
  • 4K Ekranlar Henüz Hayatımıza Girmişken 8K Ekranlar Geliyor!

4K Ekranlar Henüz Hayatımıza Girmişken 8K Ekranlar Geliyor!

0
0
0
0
0
Teknolojinin ana vatanı Japonya teknolojiyi alt üst eden yeni bir gelişmeye daha imza attı. Dünyanın ilk 8K çözünürlüklü 17.3 inç monitörünün tanıtımı yapıldı.
Dünya üzerinde ekran teknolojileri son dönemde bir hayli gelişti. Zira artık akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar ve televizyonlar için oldukça yüksek çözünürlüğe ve kaliteli görüntüye sahip ekranlar üretilebiliyor. Bu konuda bir gelişmede Japonya merkezli bir firmanın piyasaya sürdüğü yeni ekranla yaşandı. Özellikle akıllı telefonlara ve tabletlere ürettiği ve ünlü firmalara sattığı ekranlar ile tanıdığımız Japan Display isimli firma 8K çözünürlüğe sahip LCD ekran üreterek karşımıza çıktı.

8K çözünürlüğe sahip bu ekran panelinin boyutu ise 17.3 inç. Yani neredeyse 43.9 cm civarında. Bir hayli gelişmiş bir panele sahip olan bu ekranın henüz nerede kullanılacağı açıklanmadı. Ancak özellikle tıbbi araçlarda bu tarz ekranlara gereksinim duyulduğunu iyi biliyoruz. İlerleyen günlerde bu konuda önemli gelişmeler yaşayacağız gibi görünüyor.İnç başına 510 piksel içeren (550 ppi) görüntü paneli, yüksek çözünürlüğün yanı sıra yüksek fps değeri desteğiyle göz dolduruyor. Oyuncuların bu duruma bazı itirazları olabilir. Ne de olsa, çoğu oyun sistemi bırakın 8K’yı 2K çözünürlüğü bile zor kaldırıyor. Dünyanın ilk 8K 17 inç LCD ekranlı televizyonu, CEATEC 2015 fuarında sergilenecek.Televizyonu merak edenler varsa aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilirler.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0