Acer Dokunmatik Ekranlı Chromebase'i Duyurdu

0
0
0
0
0
Chrome işletim sistemi yavaş yavaş laptoplardan, masaüstü bilgisayarlara doğru yönelmeye başladı. En son gelen bilgiye göre de Acer, her şey içinde Chrome OS’li bilgisayarlar duyurdu.
Chrome işletim sistemi yavaş yavaş laptoplardan, masaüstü bilgisayarlara doğru yönelmeye başladı. En son gelen bilgiye göre de Acer, her şey içinde Chrome OS’li bilgisayarlar duyurdu. Kullanımı kolay, masaüstü bilgisayar ile taşınılabilir bilgisayar arasında kalmış, olabildiğince ince monitör ve sağlam donanımla birlikte gelen bu bilgisayarların ayrıca ekstra bir özelliği daha var.

Chromebase olarak adlandırılan bu sistemlerin ilk duyurusu LG tarafından 2013 yılında yapılmıştı. Bu sistemlere dokunmatik ekranın gelmesi, şimdiye kadar görülmüş bir şey değildi. Acer, ilk dokunmatik ekranlı Chromebase’i üreteceğini duyurdu.

Şirket, Chromebase’in 1920x1080 piksel çözünürlüğe sahip 21.5 inçlik dokunmatik ekrana sahip olacağından bahsetti. Ekranın son derece kaliteli olduğunu vurgulayan Acer, ayrıca 178 dereceye kadar görüş açısı sunuyor.

Chromebase, en yüksek hızı 32-bit için 2.3GHz, 64-bit için 2.5GHz olan Nvidia Tegra K1 dört çekirdekli işlemci kullanacak. Ayrıca sistemde HD webcam de bulunuyor. Acer, kameranın çözünürlüğünden ise bahsetmemiş.

Chromebase hakkında gelen bilgiler şimdilik bu kadar olsa da, önümüzdeki günlerde bunun gibi bir çok örnek ile karşılaşacak gibiyiz. Google’ın yeni işletim sistemi piyasaya hızlı bir giriş yaptı ve her geçen gün piyasadaki yerini sağlamlaştırıyor.

Kaynak: PCMag
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0