Acer'dan Efsane Fiyatta İki Yeni Dizüstü Bilgisayar

0
0
0
0
0
Telefon sektöründe özellikle Çinli firmalardan görmeye alıştığımız oldukça ucuz telefon olayı, bu sefer bilgisayar sektöründe karşımıza çıktı.
Özellikle akıllı telefon sektöründe özellikleri ve bu özelliklere bağlı fiyatları ile farklı seviye telefonlara alışığız (yüksek, orta, giriş seviyesi vs). Ancak aynı durumu diğer ürünlerde biraz daha nadir görüyoruz. Özellikle de bilgisayarda.

Tabi bilgisayarlar da fiyat skalasında pek çok çeşit göstermekte ancak Acer, bu skalayı epey bir esneteceğe benziyor. ''Bütçe dostu'' olarak rahatlıkla adlandırabileceğimiz, Aspire One Cloudbook isimli dizüstü bilgisayarın fiyatı, 169 ile 199 dolar.11 ve 14 olmak üzere iki farklı modelle sunulacak ve Windows 10 yüklü şekilde gelecek Aspire One Cloudbook, ince ve bir o kadar da hafif kasaları ile dikkat çekmekte. Bilgisayarların özelliklerinden bahsedecek olursak; her iki modelde de 1.6GHz'lik Celeron işlemci, 2GB RAM, USB, HDMI ve SD kart girişleri yer almakta. 11 modelinde adından da anlaşılacağı gibi 11-inçlik bir ekran ile 16GB dahili depolama alanı, 14 modelinde ise 14-inçlik ekran ve 32 ya da 64GB depolama alanı bulunmakta. Ortalama 6-7 saat batarya ömrü sunan bilgisayarlarda, 1 yıllık Microsoft Office 365 aboneliği ve 1 TB’lık OneDrive bulut depolama alanı da mevcut özellikler arasında. Özellikleri bakımından sanki üst düzey bir telefondan bahsediyormuşuz havası veren bu iki dizüstü bilgisayar, Ağustos ayında 169 dolar fiyatı ile 11, Eylül ayında 199 dolar fiyatı ile de 14 modeli olacak şekilde sunulacak.

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0