• Anasayfa
  • Donanım
  • Akıllı Kalem Deneyimini En Üst Seviyeye Çıkaran Cihaz: Phree

Akıllı Kalem Deneyimini En Üst Seviyeye Çıkaran Cihaz: Phree

1
1
1
0
0
Akıllı kalemler hayatlarımıza yavaş yavaş girdi. Ancak Phree çıtayı oldukça üste çıkarmakta.
Daha önceden birbirinden farklı akıllı kalemlerin haberlerini yapmıştık. Ancak yaptığımız haberdeki çoğu kalem, yanında yazıyı yazmanız için gereken bir yüzey ile sunulmaktaydı. Bu kalem ise tüm gördüklerinizden farklı.

Diğer akıllı kalemler için bir laptop mutlaka şarttı. Çünkü yazdıklarınızı aktarmanız gereken bir şey olması gerekiyordu. Fakat bahsedeceğimiz kalemi kullanmanız için bir laptop gerekmiyor. Aslında bakarsanız yazacak ekstra bir cihaz da gerekmiyor. Tek gereken şey kalemin kendisi; Phree.

    

Phree'nin yaratıcıları, her türlü yüzeyde yazılar yazarak not alabileceğiniz bir sistem geliştirmişler. Artık hangi yüzeyi kullanacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış. Tutuş ve kullanım açısından da son derece rahat bir dizayna sahip kalem, boyut olarak da standart bir kaleme oranla neredeyse ideal boyutlarda. 

Peki duvardan tutun da, camlarda, ahşap yüzeylerde hatta kendi elinizin üstünde yazı yazmanızı ve yazdığınız yazının algılanmasını sağlayan bu kalem nasıl çalışıyor? Cevap çok basit; lazerler. Dünyanın en küçük lazer interferometresine sahip Phree'de, bu sistem kalemin uç kısmına yerleştirilmiş durumda. Bu sayede lazer hemen hemen her yüzeyden yansıyarak kalemin yazdığınızı en iyi şekilde algılamasını sağlıyor. Bluetooth bağlantı sistemine sahip cihaz, yazdıklarınızı telefonunuza göndererek kayıt altına alınmasını sağlıyor, aynı zamanda gelen aramaları cevaplamada da standart bir Bluetooth işlevini görüyor.

    

Kalemin işlevleri bunlarla da sınırlı değil. Telefonunuza ya da tabletinize Bluetooth ile bağladığınız Phree, mesaj bildirimi de sağlamakta. Hatta gelen mesajları kalemi kullanarak yazdığınız yazılarla cevaplayabilme imkanı da bulunmakta. PC'nize bağladığınız kalemi mouse işlevinde de kullanabiliyorsunuz.
 


Kickstarter kampanyası devam eden Phree, oldukça büyük bir ilgi görmekte. Şu an için cihazın fiyatı 168 dolar
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0