Akıllı Sokak Lambası

1
1
0
0
0
Akıllı Sokak Lambası
Bu teknoloji sayesinde artık sokak lambaları gece boyunca yanmayacak. Bir hareket olduğunda sensörler devreye girecek ve lambalar yanmaya başlayacak.
Artık evlerde ve apartmanlarda kapalı ortamda hareket edildiği sırada duyarlı ışıklandırmalar kullanılıyor. Fakat açık ortamlarda bu durum biraz daha sıkıntı bir hale dönüşüyor. Rüzgardan hareket eden ağaç dalları, başıboş hayvanlar ve diğer hareket halinde olan dinamikler, bu teknolojinin kullanılması sırasında biraz sorun çıkartabiliyor.

Tvilight tarafından tasarlanıp geliştirilen Intelligent Street Lighting Solution yüksek teknolojisi ile artık sokak lambasına 8 adet sensör entegre edilerek insan ve araba ayırt edilerek sokak lambaları aktif hale geçecek. Sensörlere iletilecek olan tanım bilgileri, arabanın hızına ya da kişinin hareketini baz alacak. Bu sistemle birlikte birçok ülke, yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağlayabilecek.

Bu geliştirilen sistem, hem eski hem de yeni sokak lambaları için uygulanabiliyor. Bu teknoloji şu anda Hollanda ve İrlanda'da kullanılıyor. Tvilight firması, teknolojinin daha da genişlemesi için Amerika, Almanya ve Kanada'da yollar arıyor.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0