Akıllı Telefonlar, Güneş Enerjisiyle Şarj Edilebilecek

0
0
0
0
0
Akıllı telefonların şarj sorununu ortadan kaldırabilmek için teknoloji şirketlerinin yoğun bir şekilde çalıştığını biliyoruz. 
Akıllı telefonların şarj sorununu ortadan kaldırabilmek için teknoloji şirketlerinin yoğun bir şekilde çalıştığını biliyoruz. 5-10 dakika içerisinde şarj olabilen bataryalar, akıllı telefonlarda yüksek mAh değerine ulaşmak için sarf edilen çabaları gördüğümüzde, şirketlerin, bu sorunun gerçekten de tüketiciler için can sıkıcı bir durum olduğunun farkında olduklarını gösteriyor. Kyocera’nın bu konuyla ilgili geliştirdiği teknoloji, akıllı telefon dünyasında büyük bir değişime yol açabilir.

Wysips Crystal ismindeki bu teknoloji, güneş enerjisini kullanarak akıllı telefonların şarj edilebilmesini sağlıyor. Telefonun içerisine entegre edilen bu şarj sistemi, ekstra bir aksesuara ihtiyaç duymadan şarj işlemini gerçekleştiriyor.MWC 2015’te tanıtılacak olan bu teknolojiyle ilgili şimdilik çok fazla bir bilgi bulunmuyor. Fakat küresel çapta uygun bir fiyat politikası izlenirse, zaman içerisinde oldukça popüler olabileceğini söyleyebiliriz. (kış içinde soğuğu kullanacak bir teknoloji bulsalarmış keşke)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0