AMD'den Intel'e Salvolar: Yeni Nesil İşlemcilerde Büyük Performans Artışı!

0
0
0
0
0
Mikroişlemci üreticisi AMD yeni nesil laptop işlemcilerini tanıttı. 7. nesil FX işlemciler öncüllerine göre büyük performans artışı sağlıyor.
Mikroişlemci pazarında yeni çiplerin duyurusu gelmeye devam ediyor. Intel’in dün tanıttığı Broadwell-E işlemcilerine buradaki haberimizde yer vermiştik. Bugünkü haberimiz ise Intel’in tek rakibi AMD’den geldi. Laptop işlemcilerini güncelleyen şirket, yeni seride büyük bir performans artışına imza attığını duyurdu.

 Performans Ne Kadar Artıyor?

Verilen bilgilere göre, 7. nesil AMD FX işlemcilerin yüzde 51 daha hızlı işlem gücü ve yüzde 53 daha hızlı grafik sağladığı belirtiliyor. AMD FX işlemciler Radeon R7 grafik çipiyle birlikte geliyor ve en üst modelin olan AMD FX 9830P ile 3.0 GHz saat hızına ulaşıyor. İşlemcinin sahip olduğu temel hız 3.7 GHz’e kadar yükselebiliyor. 

 Güç Tasarrufunda Durum Ne?

Yeni nesil FX işlemilerde güç tasarrufu da maksimize edilmiş. 7. nesil FX işlemciler önceki nesile göre yüzde 12 oranında daha az güç harcıyor. Daha düşük güçlü işlemciler A9, A6 ve E2 ise güç tasarrufunda bir adım önde. Yüzde 46 daha az güç tüketen işlemciler özellikle HD videoların izlenmesi sırasında minimum güç harcayarak pil ömrünü uzatmayı amaçlıyor. AMD’nin yeni işlemcilerinin saat hızlarını ve grafik çiplerini yukarıdaki tabloda görebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0