• Anasayfa
  • Donanım
  • AMD, R9 Nano Ekran Kartı İle Eşsiz Performans: GTA V - 4K - 60 FPS

AMD, R9 Nano Ekran Kartı İle Eşsiz Performans: GTA V - 4K - 60 FPS

0
0
0
0
0
Ekran kartı değiştirmeyi düşünenler ve hatrı sayılır bir bütçe ayırabilecekler az daha sabretsin. GeForce GTX 970’e yeni kavuşanlar ise başlarını vuracak taşı aramaya başlayabilirler.
Nvidia’nın GeForce GTX 970’i ile hemen hemen aynı fiyatta olan AMD’nin yeni R9 Nano ekran kartının en büyük özelliği, diğer yüksek performanslı ekran kartlarından çok daha küçük olması ve bu sayede fazla alan kaplamadan kullanılabilir olması. Buna bir de geçtiğimiz yılın en iyilerinden olan GTX 970’ten daha iyi olan performansı eklenince bu ekran kartı tadından yenmez bir hal alıyor.

Evet, AMD’nin Radeon R9 Nano modeli küçük ama çok etkili ünvanını her bileşenine kadar hak ediyor ve karşımıza geçen yılın en iyilerinden biri olan R9 290X’ten %30 daha yüksek performansı ve %40 daha kısa fiziksel yapısı ile şu an sahip olabileceğiniz en güçlü ekran kartı olarak çıkıyor.

GTX 970’in mini versiyonunun aksine yüksek grafikli oyunları 4K çözünürlükte sorunsuzce ve daha iyi performans ile oynamanızı sağlayan bu kartın performans kıyaslama tablosunu aşağıda görebilirsiniz.
Elbette bu performans değerlerinin sizin evinizdeki bilgisayarda da aynı olmasını beklemeyin zira bu testler Core i7-5960X bir işlemci ve 16 GB DDR4 RAM ile yapılmış testler (sadece işlemcinin Türkiye fiyatı 4000 lira) Bu nedenle de “ekran kartını aldım, taktım; ama bende bu performans yok” demeyin.

Eğer GTX 980 Ti gibi bir canavar alacaksanız sizi durdurmam fakat önceliğiniz daha az yer kaplayan ve üstün performans sunan bir ekran kartı ise en iyi seçeneğiniz R9 Nano olarak görünüyor; lakin fiyatı henüz belli olmayan bu minik devin GTX 980 Ti ile aynı fiyatta çıkacağına dair gezen söylentiler hevesinizi kaçırabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0