AMD, Dünyanın En Uygun Fiyatlı VR Uyumlu Ekran Kartını Tanıttı!

0
0
0
0
0
Computex 2016'nın oyuncuları ve sanal gerçeklik meraklılarını sevindiren gelişmelerinden biri de AMD Radeon RX 480 oldu. Yeni ekran kartı en uygun fiyatlı VR deneyimini sunuyor.
Tayvan’da gerçekleşen Computex 2016’da tanıtılan yeni donanımlardan biri de AMD’nin makul fiyatlı VR ekran kartı oldu. Dünyanın en ucuz VR uyumlu ekran kartı olarak nitelendirilen Radeon RX 480 hem fiyatı hem de düşük güç tüketimiyle ilgi çekmeyi başardı. Şirketin Polaris mimarisi üzerinde şekillenecek olan yeni kart 199 dolar fiyat etiketine sahip.  Bu fiyatına karşın fiyatları 500 doları bulan yaygın grafik işlemcilere yakın VR deneyimi sunan cihaz 150W gibi düşük bir güç tüketimine sahip. 

 AMD'nin VR'dan Beklentisi Yüksek

AMD’nin VR teknolojisi alanındaki bu hamlesinin ardında, şirketin bu alandaki beklentileri  yatıyor. AMD’ye göre sanal gerçeklik teknolojisine olan talep eğitim, eğlence ve üretkenlik alanlarında yakın gelecekte oldukça artacak. VR ekosisteminin giderek gelişeceğini düşünen şirket pazarda dizüstü ve masaüstü VR-hazır sistemlerin üretileceğini ve gelecek 10 yıl içinde 100 milyon müşterinin bulunacağını tahmin ediyor.

 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

VR uyumlu AMD Radeon RX 480’in 4GB ve 8GB RAM’li modelleri 20 Haziran tarihinde satışa çıkacak. 4 GB olan model 199 dolardan raflardaki yerini alacak ancak 8 GB’lık modelin fiyatı henüz belli değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0