Android Cihazlarla Uyumlu Akıllı Kalem: Neo Smartpen N2

1
0
0
0
0
Akıllı cihazlar zincirinin son üyesi; Neo Smartpen N2.
Dijital ile fizik arasındaki bağlantı her geçen gün artmaktayken, bazılarımız bu ikili arasındaki hıza yetişmekte güçlük çekmekte.  Bu konuda en iyi örnek akıllı cihazına not alma olabilir. Mesela kalem kağıt olmadığı zamanlarda Google'ın el yazısı tanıma sistemli klavyesi son derece iş görmekte. 

Ancak Neo Smartpen N2, size hem kağıt kalem sağlamakta, hem de aldığınız notu akıllı telefonunuza kaydetme olanağı sunmakta.

Aslında Smartpen N2'nin sunduğu teknoloji yeni bir sistem değil. Ancak N2'nin geliştirilmiş özellikleri, bu deneyimi en üst seviyeye çıkarmakta.Bluetooth bir kalem olan Neo Smartpen N2'nin uç kısmında hareket algılama sensörü ve diğer kısmında da bir microUSB portu bulunmakta. Kalem ayrıca iki farklı kullanım imkanı sunmakta. İsterseniz yazdığınız yazıyı sistem işiniz bittiğinde sonradan algılayabiliyor, ya da kaleminizle yazdığınız yazı, eş zamanlı olarak akıllı cihazınıza aktarılıyor. Neo Smartpen N2, en fazla kullanılan not programlarından Evernote ile de uyumlu olarak çalışabilmekte.

       

Smartpen'in uygulaması da her türlü el yazısı stilini algılayabilecek şekilde, sorunsuz olarak çalışmakta. 15 farklı dil için transkripsyon seçeneği sunan uygulama, notlarınızı organize etme, dilediğinizde aldığınız notları ses kaydı ekleme gibi imkanlar da sağlamakta.

N2'nin en büyük avantajlarından biri de kullanım kolaylığı. Üçgen yapıda olan ve çoğu kaleme göre neredeyse standart boyutlarda bulunan N2, son derece rahat bir kullanıma sahip. 


E şimdi N2'nin sunduğu imkanlar bu şekilde olunca, fiyatı da biraz tuzlu oluyor. Gümüş ve siyah renklerde satılan Neo Smartpen N2'nin fiyatı 170 dolar.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0