• Anasayfa
  • Donanım
  • Geliştiriciler İçin Yayımlanan Android M’nin İkinci Versiyonunda Çok Önemli Değişiklikler Bulunuyor

Geliştiriciler İçin Yayımlanan Android M’nin İkinci Versiyonunda Çok Önemli Değişiklikler Bulunuyor

1
0
0
0
0
Google’ın I/O2015’te tanıttığı Android işletim sisteminin son sürümü olan Android M’nin geliştiriciler için ikinci versiyonunu yayımladı.
Geliştiriciler için yayımlanan Android M’nin ikinci versiyonunda bazı iyileştirmeler yapılmış. Bu iyileştirmeler arasında ilk olarak SDK ve sistem görselleri bulunuyor. Ayrıca izinler, API ve diğer değişiklikler de bu versiyona eklenmiş.

Yapısal olarak gelen bazı değişikliklerden ilki uygulama izinleri. Google Play Store’dan bir uygulama indirdiğimizde bizden bazı kişisel bilgilerimize erişim izni isteniyordu. Gelen bu değişiklikle birlikte artık istemediğiniz bilgilerin erişimine izin vermeyecek, isteğinize bağlı olacak şekilde bazı bilgilerinizi de paylaşabileceksiniz. Ya da daha sonra tüm bu değişiklikleri baştan yapılandırabileceksiniz.Akıllı telefon kullanıcılarının bir numaralı sorunu olan şarj problemi de Doze’la birlikte Android M’de çözüme kavuşacak. Doze, telefondaki hareket algılayıcıları kullanarak cihazınızın sadece hareket ettiği sırada uygulamaları çalıştırıp mevcut batarya ömrünü iki katına kadar çıkartacak. Yeni sürümle birlikte C tipi USB de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Android M, şu an için Nexus 5, 6, 9 ya da Player için kullanılabilir durumda. Bu cihazlardan herhangi bir tanesini kullanıyorsanız Android M’yi şuradaki bağlantı üzerinden cihazınıza yükleyebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0