• Anasayfa
  • Donanım
  • Android Telefonunuzu Dizüstüne Çeviren Bir Garip Cihaz: Superbook!

Android Telefonunuzu Dizüstüne Çeviren Bir Garip Cihaz: Superbook!

0
0
0
0
0
Android akıllı telefonunuzu dizüstüne dönüştürmek ister miydiniz? Superbook adlı cihaza birlikte göz atalım...
Akıllı telefon ile dizüstünü tek cihaz haline getirme isteği ilginç cihazların ortaya çıkmasına neden oluyor. İlk bakışta fikir olarak kötü görünmese de kullanımda sıkıntı yaratabilecek bu yöntemlerden biri daha ortaya çıkma aşamasında. Superbook olarak adlandırılan 99 dolarlık bir cihaz, Android akıllı telefona sahip olanlar için ayrıca bir dizüstü PC’ye gerek kalmadan bu ihtiyacın giderilmesini amaçlıyor.

 Superbook: Ruhsuz Bilgisayar!

Superbook projesinin mantığı ise oldukça basit; Macbook Pro benzeri bir kasa tasarla, içine sadece monitör, klavye, yerleşik hoparlör, giriş çıkışlar ve trackpad yerleştir, gerektiğinde akıllı telefona bağla! Özetle, akıllı telefonun hayat verdiği bir dizüstü bilgisayardan söz ediyoruz. Aslında Superbook tek başına bir dizüstü bilgisayar değil sadece dizüstü kasası gibi… Ona hayat veren ise Android akıllı telefon oluyor.

 Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sistemin çalışması ise oldukça basit. Superbook’u akıllı telefonunuza bağladığınızda Andromium OS uygulaması akıllı telefonunuzun işletim sistemini masaüstü bilgisayarda çalışacak bir arayüze dönüştürüyor. Böylece, Superbook üzerinde akıllı telefonunuzda olan tüm dosyaları görebiliyor ve uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Kağıt üzerinde her şey çok basit ama kullanımda çıkacak zorlukları düşünmek bile istemiyorum. Mobil işletim sisteminden masaüstü bir işletim sistemi yaratma fikri bana çok gerçekçi gelmiyor. Yine de ilginizi çekerse Superbook’un yakında Kickstarter üzerinden satışa çıkacağını duyurmuş olalım…

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0