• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple Alüminyum Kasayı Bırakıyor, Camdan iPhone Geliyor!

Apple Alüminyum Kasayı Bırakıyor, Camdan iPhone Geliyor!

1
0
0
0
0
Gelecek iPhone modellerine yönelik önemli bir iddia ortaya atıldı. KGI araştırmaya göre Apple, yakında alüminyum kasayı bırakarak tamamen cam malzemeye geçiş yapacak.
Apple’ın gelecek iPhone modellerine yönelik önemli bir iddia ortaya atıldı. KGI şirketinin Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin iPhone tasarımında radikal bir değişikliğe hazırlandığını öne sürdü. Kuo’ya göre 2017 yılında alüminyum kasa terk edilerek tamamen cam tasarıma geçiş yapılacak.

 Tamamen Camdan Tasarım İddiası!

Ortaya atılan iddiayı güçlü kılan ise Ming-Chi Kuo’nun uzun yıllardır Apple üzerine çalışması ve şirketin tedarikçilerine yakın olması. Kısacası “Apple medyumu” gibi çalışan bu analistin söylediği birçok şey doğru çıkıyor. Aslında Apple’ın geçmişine baktığımızda cam tasarım önemli bir yer tuttuğunu görüyoruz. Hatırlanacağı gibi, Steve Jobs’ın tasarımı olan iPhone 4’te ve 4s’te ön ve arka kısımda cam kullanılmış ve bu kasa “en beğenilen iPhone tasarımları” arasında hep ön sıralara adını yazdırmıştı.

 Camdan iPhone Ne Zaman Gelecek?

iPhone 7’de gelmesi beklenmeyen cam tasarım anlayışını muhtemelen iPhone 8’de göreceğiz. Bu da yeni ürünü en az 2 yıl sonra göreceğimiz anlamına geliyor çünkü iPhone 8’in 2018 yılından önce duyurulması beklenmiyor. Bakalım Apple bir sürpriz yapıp iPhone 7’de farklı bir tasarıma imza atacak mı?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0