Apple CEO'su Tim Cook: "iPhone SE Beklentilerimizde Yanıldık!"

0
0
0
0
0
2016 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Apple CEO'su Tim Cook, yeni telefonları iPhone SE'nin performansına da değindi. CEO'nun yeni cihaz hakkında söyledikleri dikkat çekti.

Apple, 2016 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.13 yıl sonra gelirlerinde azalma yaşayan şirketin düzenlediği toplantıda konuşan CEO Tim Cook, yeni telefon iPhone SE’nin satış performansına da değindi. Yeni iPhone modeli, 21 Mart tarihinde tanıtıldığı için açıklanan 3 aylık mali sonuçlara etki etmedi ancak toplantıda iPhone SE’nin büyük ilgi gördüğü belirtildi.

 iPhone SE Bekletilerin Üzerine Çıktı!

iPhone SE hakkında açıklamalarda bulunan Tim Cook, cihaza yönelik ilginin kendi beklentilerinin üzerine çıktığını ve cihazın stok durumuyla ilgili kısıtlamanın bundan kaynaklandığını belirtti. Yeni cihazın satış rakamına yönelik bir detay paylaşmayan CEO, iPhone SE talebini karşılamak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

 Satışlar Ne Durumda?

Apple’ın 2016 yılı mali sonuçlarının hissedarlar tarafından beğenilmediği kesin. Çünkü şirket hem iPhone, hem iPad, hem de Mac satışlarında gerileme yaşadı. Buna rağmen, hala 50 milyonun üzerinde iPhone, 4 milyonun üzerinde Mac satıldığını söylemeliyiz. Microsoft’un son çeyrekte sadece 2 milyon adet Lumia sattığı düşünülürse rakamın aslında ne kadar büyük olduğunu siz düşünün. Apple’ın son çeyrek sonuçlarını buradan bulabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0