Apple, Çin'de 4 Milyon Dönüm Ormanı Koruyacak

0
0
0
0
0
Apple, Çin'de 4 Milyon Dönüm Ormanı Koruyacak
Apple ve WWF birleşerek Çin'de ki sürdürülebilir ormanları korumaya başlayacak. Böylece ürün paketlerken kullanılan malzemeler için doğaya verilen zarar minimum seviyeye indirilecek.
Apple, geçen ay içerisinde çevresel sorumluluk raporu yayınlayarak, çevreye verdiği önemi kullanıcılara göstermeye çalışmıştı. Buradan ulaşabileceğiniz haberimizde bu rapor hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Çevresel sorumluluk başlığı altında çalışmalarını sürdüren Apple, World Wildlife Fund ile yapmış olduğu ortaklık doğrultusunda, Çin'de devamlılık sağlayan ormanları korumaya başladı. Bu ormanlardaki ağaçları ürünlerini paketlemek için kullanacak olan Apple, WWF ile birlikte yaklaşık 4 milyon dönümlük bir ormanı korumak istiyor.

WWF’in CEO’su Lo Sze Ping yapmış olduğu açıklamada, bu ortaklığın Çin’in ekolojik durumunu direkt olarak etkilediğini ve yapılacak olan çalışmaların doğanın korunması adına önemli olduğunu belirtti. Lo, ayrıca ormanların aynı enerji gibi yenilenebilir olduğundan ve kurulacak olan tesisin dünyanın en büyük kereste merkezi olacağından bahsetti.Apple ayrıca Çin’deki yenilenebilir enerji projelerini artırmak istiyor. Tim Cook yapmış olduğu son açıklamalarda, karbon emisyon sorununu çözmek adına çalışmalar yapmak için hazır olduklarını söyledi.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0