• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple’dan Hasar Alan iPhone’lar İçin ‘Beklenmedik’ Açıklama: Tamam Hadi Getirin, Parası Neyse Veriyoruz

Apple’dan Hasar Alan iPhone’lar İçin ‘Beklenmedik’ Açıklama: Tamam Hadi Getirin, Parası Neyse Veriyoruz

1
0
0
0
0
Apple, şu anki mevcut programının aksine hasar görmüş iPhone’ları geri almak için gelişmiş bir iPhone-takas programı başlatmaya hazırlanıyor.
9to5Mac’in haberine göre Apple, hasar görmüş iPhone’ları kullanıcılardan almak için geliştirilmiş bir takas yöntemi üzerinde çalışıyor. Apple, belirlenen rakamlar doğrultusunda ekranı kırık, düğmeleri ya da kamerası hasar görmüş iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ürünlerini kabul edecek. Buradan da anlaşıldığı üzere 5s’ten daha eski olan modeller bu programa dahil edilmeyecek.

Modele göre fiyatlandırmalar da şimdiden belli. Apple, kırılmış iPhone 5s için size 50, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri için de en az 200 ya da 250 dolar civarında kredi verecek. Rakamlar, modele ve depolama alanına bağlı olarak değişkenlik gösterecek. 9to5Mac’in bu modeller arasına iPhone 6s ve 6s Plus’ı neden dahil etmediğini anlayamadım. Ya bu modeller için fiyat aralığı henüz belirlenmedi, ya da Apple şimdilik yeni iPhone’ları bu programa dahil etmedi. Bunun dışında hasar almış iPhone’ların (5s ve sonraki modeller için) takas edilebileceği de belirtiliyor. Bunun için cihazın yalnızca işlevsel (yazılım ya da donanım) olarak hasarlı olması gerekmiyor, su geçirmesi ya da parçalarına ayrılması da programa dahil edilmesi için yeterli olacak.

Önümüzdeki yıldan itibaren artık eskisi gibi yüksek akıllı telefon satış adetlerinin olmaması bekleniyor. Apple, iPhone 7 ile bu dalgalanmadan etkilenmemek için böyle bir programı başlatmak istiyor olabilir. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0