Apple Siri İle Çalışabilen Akıllı Termostat Satıyor

1
0
0
0
0
Apple Siri İle Çalışabilen Akıllı Termostat Satıyor
Apple, Kuzey Amerika’daki Apple Store mağazalarında HomeKit uygulamalarının arasında Siri ile kontrol edilebilen akıllı termostat satışına başladı. (neyi akıllandıracaklarını şaşırdılar gibi geliyor değil mi?)
Ecobee3 adlı bu akıllı termostat, Apple’ın HomeKit teknolojileri kapsamındaki ilk akıllı termostat. Bu da bu ısıtıcıyı Apple’ın iPhone, iPad, iPod Touch gibi ürünleri ile kullanabildiğiniz ve Siri ile sesli komut verebildiğiniz anlamına geliyor.

Bu yeni termostat Apple’ın akıllı ev ekosistemine dahil olan diğer cihazlar gibi evinizi iPhone ya da iPad ile kontrol edebildiğiniz hatta daha kolay şekilde Siri ile sesli komut verebildiğiniz, evdeki yaşantınızı kolaylaştırmak üzere üretilmiş bir ısıtıcı; ancak Apple’ın bu alandaki rakipleri de çok iddialı.

Google’ın Nest adlı şirketi bünyesine katması ile sahip olduğu akıllı termostat ve duman dedektörü ya da Amazon’un Echo isimli akıllı ev asistanı gibi rakipler çokça rağbet gören ürünler de tüm evimizi akıllı hale dönüştürecek şebekeler oluşturmanın peşinde.

Sadece ısıtıcı işlevi dışında elbette evinizin kliması ile de entegre çalışan bu termostat, sesli komutunuz ile evinizi dilediğiniz dereceye ısıtıp soğutabiliyor. (Siri suyu ısıt, evi soğut diyorsun sonra sinüzit)

Kuzey Amerika’daki Apple Store mağazalarında 249 Dolar’dan satışa çıkan Ecobee3 akıllı termostat, sizden bağımsız olarak da çalışıp evin hangi odalarının dolu olduğunu tespit edip ona göre ısıtıp soğutarak enerji tasarrufu yapmanıza da imkan veriyor; ayrıca dışarıdaki hava ile içerideki havanın farkını algılayıp otomatik olarak devreye girebiliyor. (249 Dolar, 670 Türk Lirası yapar, onu da burada 1200 Lira’dan aşağı satmazlar, bir akıllı termostat alamayacak mıyım ben evime? Kaç para ulan bir akıllı termostat?)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0