• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple, Güvenlikten Ödün Vermediğini Bir Kez Daha Kanıtladı

Apple, Güvenlikten Ödün Vermediğini Bir Kez Daha Kanıtladı

0
0
0
0
0
Apple, Güvenlikten Ödün Vermediğini Bir Kez Daha Kanıtladı
Apple'ın güvenlik ile ön plana çıktığı çoğu kişi tarafından bilinen bir gerçek. Ancak İngiltere'de yaşayan Josh Grant'in ölen annesine ait İPad'i bir türlü açtıramaması, Apple'ın güvenliğe verdiği önemi tekrardan kanıtladı. 
Apple'ın güvenlik konusunda ne kadar kuralcı bir şirket olduğu herkes tarafından bilinmekte. Ancak son yaşanan olay Apple'ın kişilerin bilgilerini, birinci derece yakın insanlara bile açmadığını gün yüzüne çıkardı. 

Londra'da yaşayan 26 yaşındaki Josh Grant'ın BBC Radio'nun 'You & Yours' programında ilginç bilgiler aktardı. 59 yaşında kanser hastası olan Josh Grant'ın annesi, Anthea Grant öldükten sonra oğulları ile konuşmak için kullandığı iPad kitli kalmış. Tabii Apple ID'sini ve şifresini bilmeyen Josh Grant, çareyi Apple'a başvurmakta bulmuş. 

Ancak yasal belgeler olmadığı için Apple başvuruyu kabul etmedi. Gerekli evrakları tamamlayıp tekrardan Apple'a giden Joshn Grant, bu seferde mahkeme kararı olmadığı için iPad'i açtıramadı. Mahkeme masraflarınn bir kaç adet iPad'in ücretine eşit olduğunu belirten Josh, annesinin iPad'ini bir türlü açtıramadı. Çünkü avukat tutmanın saatlik masrafı 200 Sterlin'i bulmakta. Yaşananılanlara sitem eden Anthea Grant'ın çocukları, iPad'i artık servis tepsisi olarak kullancaklarını belirtti. 

Bu olay ile Apple'ın kullanıcı bilgilerini son derece güvenli bir şekilde sakladığı bir kez daha gözler önüne serildi. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0