Apple, HBO'yu Aylık 14.99$'a AppleTV'ye Getirdi

1
0
0
0
0
Apple, Apple TV için anlaşma yaptığı kanallara ve şirketlere HBO'yu da ekledi. Nisan ayına kadar ilk ay ücretsiz sonraki aylarda ise 14.99$ gibi bir fiyat etiketi olacak. Ayrıca Apple TV fiyatında da indirime girdi. 99$'dan satılan Apple TV artık 69$'a satılacak.

Apple, bugünkü Spring Forward etkinliğinde tanıttığı Apple Watch'un yanı sıra Apple TV'ye eklediği yeni özelliklerden de bahsetti. Pek bir detay olmasa da özellikle Game of Thrones dizisiyle ünlenen HBO firmasını da bünyesine katmasıyla önemli bir adım atmış oldu.

Lansmanda bir de yeni Game of Thrones Trailer'ı yayınlayan HBO, Apple TV ile yapılan anlaşma sonrasında HBO Now hizmetini Nisan ayına kadar ilk ay ücretsiz olarak kullanılabilecek, sonraki aylarda ise aylık 14.99$ gibi bir fiyat etiketi olacak. ​Ayrıca Apple TV fiyatında da indirime giden firma, 99$'dan satılan Apple TV'leri artık 69$'a satacağını açıkladı.
 
HBO kanalını bilmeyenler için kısa bir not geçmek gerekirse, Sex and the City, The WireSilicon Valley ve Game of Thrones gibi dizilerin yapımcısı ve yayınlayan kanal. HBO CEO'su Richard Plepler : "HBO için tek ihtiyacınız olan bir geniş bant ağı ve bir Apple TV" açıklamasında bulundu. Ayrıca şuan HBO'yu iPhone, iPad gibi iCihazlar üzerinden takip edebilirsiniz.Belkide bu anlaşmanın en güzel yanı olan şey ise HBO'nun tüm dizi ve tv şov arşivine de Apple TV üzerinden abone olduğunuz sürece rahatlıkla ve kolayca ulaşabileceksiniz. Apple TV sadece HBO değil, NBA, NFL, Netflix ve FOX gibi dev şirketlerle varolan bir bir anlaşmaya sahip. Yani Apple TV üzerinden bu kanallara erişebilirsiniz.Ancak işin bilinmeyen ve büyük ihtimalle kötü yanı da bu servislerin birçoğunun (HBO dahil mi değil mi bilinmiyor) ülkemizde kullanılamıyor oluşu. Ama günümüzdeki en popüler dizi olan Game of Thrones ve HBO'nun Türkiye'de destekleniyor olması durumunda Apple TV'nin ülkemizdeki satış miktarı da muhakkak artacaktır.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0