Apple'ın EarPods Kulaklıkları Baskıya Duyarlı Olacak

0
0
0
0
0
Piyasada bulunan en iyi telefon kulaklarından biri olan EarPods, önemli bir özellikle yenileniyor.
Yeni seri MacBook'lara gelen Force Touch özelliğinden sonra yeni iPhone ekranlarını da baskıya uygun şekilde farklı özelliklerle donatan Apple, bu ''basınç'' olayına kafayı iyice takmışa benziyor.

Zira laptop ve telefonlara gelen bu özelliğin bir benzeri, yakın bir zaman içinde Apple kulaklıklarında da kullanılmaya başlanacak. Bir süre önce Beats gibi, kulaklık denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan dev şirketi bünyesine katan Apple, sanıyoruz sonunda beklenen o yenilikçi hamlesini yapacak.iPhone 5 ile başlayıp sonrasında gelen modellerle de devam eden ve telefon piyasasında, telefon ile birlikte verilen belkide en iyi kulaklık olan EarPods, oldukça farklı bir özellik ile yenilenmeye hazırlanıyor. Son dönemlerde pek çok farklı patentin sahibi olan Apple, bu sefer aldığı patent ile, EarPods'un ses kalitesini farklı koşul ve kullanım alanlarına göre maksimum verimlilik seviyesine çıkaracak.

Patente göre kulaklığın sahip olacağı sensöri uygulanan baskıyı algılayabilecek. Böylece kulaklık tam olarak kulağınıza oturmasa bile, baskıyı algılayacak ve bulunduğu koşula/konuma göre ses kalitesini arttıracak. Yine aynı sensör, kullanıcının kulağına en uygun ses kalitesini seçme görevi de üstlenecek.Henüz geliştirilme aşamasında olan bu yeni sistemin tam olarak ne zaman hazır hale gelip kullanıma sunulacağı belli değil. Ancak sistemin son halinin de sadece bu şekilde olacağını düşünmüyorum. Yani eğer Apple'ın elinde bu tarz bir patent varsa ve kulaklıklarında radikal bir yenileme yapacaksa, bu olay sadece baskıyı algılayıp ses kalitesini geliştirmek olmaz. Apple'ın daha farklı özellikler de sunacağı görüşündeyim.

Kaynak: Apple Insider
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0