• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple’ın Yeni Bir iPad Modelinin Prototipi mi Çalındı?

Apple’ın Yeni Bir iPad Modelinin Prototipi mi Çalındı?

0
0
0
0
0
Gizliliğe ayrıca önem veren ve ürünlerinin tanıtılmadan internete düşmemesi konusunda hassas olan Apple, bir çalışanı yüzünden sıkıntıya girebilir.
Apple’ın çalışanı olduğu iddia edilen bir kişi, kurulan tuzak sonucu hem gasp edildi hem de çantasının içinde Apple’ın yeni iPad’in olduğu iddia edilen bir prototipi çalındı. Apple çalışanının bu prototipi, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde gittiği bir evde çaldırdığı iddia ediliyor.

İddialara göre Apple çalışanı, internet üzerinden tanıştığı Katherine Stump tarafından tuzağa düşürüldü. Evine çağırdığı Apple çalışanı, Stump’un erkek arkadaşı tarafından bayıltıldıktan sonra ıssız bir bölgeye bırakıldı. Olayın polise yansımasının ardından Katherine Stump ve erkek arkadaşı Alexander Nejat gözaltına alındı.

Çiftin gözaltına alınmasının ardından çantadaki kayıp para bulundu fakat yeni iPad’in prototiğine ulaşılamadı. Bu durumla ilgili bir açıklama yapan yetkililer, çalınan iPad modelinin Apple’a ait yeni bir iPad modeli olup olmadığına dair bilgilerinin olmadığını söylediler. 

Apple’ın gizliliğe ne kadar önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Yapılan iddiaların doğru olması halinde konuyla ilgili mutlaka bir açıklama yapılacaktır. Şirketten şimdilik bir açıklama gelmedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0