• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple'ın Yeni Macbook'ları Daha da İnceltecek Yöntemi Ne?

Apple'ın Yeni Macbook'ları Daha da İnceltecek Yöntemi Ne?

1
0
0
0
0
Apple'ın dizüstü bilgisayar serisi Macbook'lar daha da incelecek. 12 inç ekran büyüklüğüne sahip cihazları inceltecek yönteme birlikte bakalım...
Apple’ın uzun bir aradan sonra kullanıma sunduğu Macbook’ların güncelleme zamanı geldi. İddialara göre, 9 Mart 2015 tarihinde tanıtılan yeni tasarıma sahip Macbook’lar daha da incelecek. Aslında Apple’ın bu kadar kısa sürede kasa değişimi yapması pek alışıldık bir durum değil. Şirket, yeni geliştirdiği kasaları en az 5 yıl kullanımda tutuyor. Buna rağmen, rakiplerin giderek artırdığı incelik mücadelesi Apple’ı harekete geçirmiş görünüyor.

 İnceliğin Sırrı: Yeni Menteşe Sistemi!

Digitimes’ın tedarikçi zinciri kaynaklarına dayandırdığı haberlere göre, gelecek Macbook’un menteşeleri için Amphenol şirketinin ürettiği metal enjeksiyon kalıplama sistemi kullanılacak. Microsoft’un Surface Book serisinde de yararlanılan bu menteşe sistemi ile Macbook’lar daha da ince bir tasarıma sahip olabilecek. Mevcut Macbook serisinin en ince noktasının 0.35 cm, en kalın noktasının ise 1.31 cm olduğunu hatırlatalım.

 Macbook'ta mı Macbook Air'da mı Kullanılacak?

Sızıntılara rağmen şahsen ben Apple’ın bu yeni menteşe teknolojisini Macbook’tan çok yeni Macbook Air’de kullanabileceğini düşünüyorum. Çünkü, Macbook Air kasası oldukça eskidi ve artık yeni bir tasarıma ihtiyaç var. Macbook kasası ise henüz çok yeni. Eğer Macbook Air satışta kalacak  ise yenilenmesi şart. Bu nedenle, yeni menteşe sistemini Macbook’tan çok yeni Macbook Air’de görmemiz olası. Apple’ın Haziran ayında gerçekleşecek WWDC (Worldwide Developers Conference) etkinliği yeni Macbook modellerinin tanıtımına sahne olabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0