• Anasayfa
  • Donanım
  • Monitörsüz Kalan Apple'ın Yeni Planı: Ekran Kartlı 5K Monitör!

Monitörsüz Kalan Apple'ın Yeni Planı: Ekran Kartlı 5K Monitör!

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde satıştaki tek monitör modeli olan Thunderbolt Display'i satıştan kaldıran Apple yeni planlar peşinde. Cupertinolu şirketin sıradaki hamlesi ne olacak birlikte göz atalım...
Geçtiğimiz hafta elindeki tek monitör modeli olan Thunderbolt Display’i satıştan kaldıran Apple’dan gelen açıklamalar, monitör pazarından tamamen çekildiği yönünde yorumlara neden olmuştu. Apple sözcüsünün yaptığı “Mac kullanıcıları için çok sayıda harika 3. parti monitör seçenekleri var” şeklindeki açıklama, Apple’ın bundan sonra monitör üretmeyeceği şeklinde yorumlandı.

 Apple için Tamam Mı Devam Mı?

Bu açıklamadan sonra Apple’ın bir süre bu pazardan uzak kalacağı düşünülse de monitör üretimine tamamen veda edip etmediği henüz belli değil. Buzzfeed sitesinden John Paczkowski’nin gönderdiği bir tweet Apple’ın monitörler ile ilgili gelecek planlarına dair ipucu veriyor. Kaynakların kendisine verdiği bilgiyi aktaran Packowski, Apple’ın gelecek monitörünün yerleşik ekran kartı içerebileceğini duyurdu. 

 Yeni Plan Ne?

Apple’ın 1000 dolarlık fiyatıyla Thunderbolt Display’in yeteri kadar satılmaması oldukça normal çünkü pazarda birçok monitör üreticisi aynı kalitede monitörleri çok daha uygun fiyata sunuyor. Ancak yerleşik ekran kartı içeren 4K ya da 5K monitörler yüksek grafik işlem gücüne ihtiyaç duyan kullanıcıları memnun edebilir. Bakalım Apple’ın yeni monitörleri gerçek olacak mı ve ne zaman ortaya çıkacak?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0