• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple'ın Yeni Televizyon Kumandası Hareket Sensörüne Sahip Olabilir!

Apple'ın Yeni Televizyon Kumandası Hareket Sensörüne Sahip Olabilir!

0
0
0
0
0
Apple, gelecek ay çıkarmayı planladığı yeni televizyonunun kumandasında bir takım radikal değişiklikler gerçekleştirmeyi planlıyor.
Apple, birçok sektörde eli bulunan bir firma. Ürettiği ürünler dünya pazarlarında satıldıkça elde ettiği karla başka sektörlere yönelen Apple, çıkarttığı Apple TV'nin gelecek ay yenisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Fakat bu işlemden önce Apple TV'nin yenisinin eskisine göre daha farklı ve özel olmasını isteyen Apple, bu cihaza büyük bir yenilik getirmiş olabilir.

Ünlü teknoloji haber sitesi TechCrunch'ın yayınladığı rapora göre bu yenilik, Apple TV'nin kumandasında bulunacak olan hareket sensörü. Bu özellik, çalışma prensibi ve kullanım alanlarından dolayı oyun konsolu olan Wii'nin kumandasına oldukça benzetiliyor. Belirtilene göre Apple'ın bu yeniliği yapmasındaki ana sebebi, Apple TV'nin diğer Apple cihazlarından bağlantısını kesip bu cihazı tek başına alınabilir hale getirmek. Yani dolayısıyla Apple TV'nin satım sayısını arttırmak. Önceden Apple TV, diğer Apple cihazlarının televizyon ekranına bağlantısını sağlayan bir cihaz gibi çalışıyordu. Apple TV'ye gelecek olan hareket sensörlü kumanda, tabii ki cihazın performansını etkileyecektir. Bu yüzden rapora göre yeni Apple TV'lerde iPhone 6'da bulunan A8 işlemcinin özelleştirilmiş bir modeli bulunacak. Bu işlemcinin ve kumandanın da eklenmesiyle birlikte Apple TV'nin kendi başına oyun açabilme gibi özelliklerinin bulunması bekleniyor.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0