Apple'ın Yeni Uygulaması Apple Music Tanıtıldı

0
0
0
0
0
Apple WWDC 2015 etkinliği sonlanmışken, belki de en akıllarda kalan, en meraklısını heyecanlandıran şey Apple Music'di. Peki nedir bu Apple Music'i sıradan bir müzik uygulamasından ayrı kılan şeyler?
Apple'ın WWDC 2015 etkinliğinde son olarak tanıtılan şey Apple Music sistemi oldu.

Beats şirketini bünyesine alarak müzik sektöründe önemli bir adım atmış olan Apple, Beats'in sunduğu imkanları en iyi seviyede kullanacak olan Apple Music sistemini tanıttı.

''Müzik servisinde devrim'' olarak adlandırılan Apple Music, gerçekten de barındırdığı özellikler ve sunduğu imkanlar ile bu deyimi haketmekte. Apple Music, bir nevi çoğu sosyal medyanın müzik sistemi üzerinde birleşmiş hali dersek yanlış olmaz. Müzik severlerle sanatçıları bir araya getiren uygulama, sanatçılar ve normal kullanıcılar arasında bir köprü olacak.Sanatçılar kendi Apple Music sayfalarında tıpkı sosyal medyada yaptıkları gibi paylaşımlar yapabiliyorlar. Takipçileri ise bu paylaşımlara direkt yorumlarda bulunabiliyor. Yani sanatçılar ve takipçileri arasında büyük bir iletişim portalı sağlıyor Apple Music. 

Spotify'a benzeyen bir sisteme sahip olan Apple Music, çok daha kapsamlı bir ortam sunmakta. iTunes tabanlı olan Apple Music, kendi çalma listelerinizi oluşturmanıza, pek çok sanatçıya ulaşmanıza ve yeni müzikler/sanatçılar keşfetmenize olanak sağlamakta. ''Tavsiye edilenler'' ile bu müzik ve sanatçıları dinlediğiniz türlere ve modlara göre size sunan Apple Music'in şüphesiz en büyük özelliği ise radyo.Yazının başında bahsettiğimiz gibi Apple, Beats'in sunduğu imkanları son derece iyi kullanmış. Radyo olayı da bunun en büyük örneği. Londra, New York ve Los Angeles'a kurulacak radyo istasyonları, 7 gün 24 saat boyunca canlı olarak müzik yayını yapacak. Bu konuda dünyanın en iyi radyocu isimleriyle çalışacak olan Apple, çalacak şarkıların da her moda ve her kişiye uygun olması için sektörün en iyisi DJ'lerle çalışacak. Yapılacak radyo yayını da tüm dünyaya sunulacak.

Tüm yenilikleriyle 30 Haziran'da kullanıcılara sunulacak Apple Music, aylık 9,99 dolar gibi bir ücrete sahip. Ancak ailenizde Apple ürünü kullanan birkaç kişi var ise Apple ailelere özel aylık 14,99 dolara Music uygulamasını sunmakta. Bu sayede 6 kişiye kadar uygulamayı tek ücretlendirme üzerinden kullanabileceksiniz.İlk üç ay deneme süresi olarak ücretsiz sunulacak Apple Music, Android ve Windows için de ücretsiz olarak yayınlanacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0