• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple, iPhone 5′lerin arızalı güç tuşlarını ücretsiz olarak yenileyecek

Apple, iPhone 5′lerin arızalı güç tuşlarını ücretsiz olarak yenileyecek

1
0
0
0
0
Apple, iPhone 5′lerin arızalı güç tuşlarını ücretsiz olarak yenileyecek
iPhone 5’inizin son zamanlarda açma kapama tuşunun düzgün çalışmadığından şikayetçiyseniz yada 2.el bir iphone almak istiyorsunuz ama sürekli üst tuşu bozuk olduğu söylenen ilanlarla karşılaşıyorsanız , emin olun ki yalnız değilsiniz.
iPhone 5’inizin son zamanlarda açma kapama tuşunun düzgün çalışmadığından şikayetçiyseniz yada 2.el bir iphone almak istiyorsunuz ama sürekli üst tuşu bozuk olduğu söylenen ilanlarla karşılaşıyorsanız , emin olun ki yalnız değilsiniz. Bu durumun giderek arttığını gören Apple firması bu konu hakkında daha fazla kayıtsız kalamayarak bir çözüm bulma arayışına girdi. Şuan yalnızca Kanada ve ABD’deki kullanıcıları kapsaması biraz üzücü bir durum fakat 2013’ün mart ayından itibaren üretilen iphone 5’lerin sorunlu olan üst tuşunu (açma/kapama tuşu) yenileriyle değiştirmeyi hedefleyen Apple, ücretsiz bir program başlatacağını duyurdu.
 
Bu programa 2 Mayısta başlayacak ve tüm dünyada uygulanacak. Iphone 5’lerin yetkili servislere gönderilmesinden sonra beş ile altı gün içinde tekrar kullanıcılara teslim edileceğini belirtiyor. Bu süre, zarfı kullanıcıları da pek zorlamayacak gibi.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0