• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple, MacBook'lardaki Sorunun Kendilerinden Kaynaklandığını Sonunda Kabul Etti!

Apple, MacBook'lardaki Sorunun Kendilerinden Kaynaklandığını Sonunda Kabul Etti!

0
0
0
0
0
Apple, zamanla MacBook’un ekranlarında beliren sorunun kendilerinden kaynaklandığını kabul etti.
Uzun süredir MacBook kullanan kişiler, zamanla cihazın ekranında beliren lekelerden dolayı Apple’a oldukça sinirliydi. Bununla ilgili daha önce change.org’da bir kampanya dahi başlatılmıştı.

MacBook’larda ortaya çıkan problem ise bazı modellerin ekranlarında yansımayı engelleyen kaplamanın zamanla kötü bir görünüme kavuşması. Zaman geçtikçe birbirinden koparak ‘hastalıklı’ bir forma bürünen bu tabakanın oluşma sebebinin ise kapak kapalıyken trackpad’in uyguladığı basınç ya da kullanıcıların yanlış temizlemesinden kaynaklandığı belirtiliyordu. Sorunun kendilerinden kaynaklandığını kabul eden Apple, dolayısıyla zarar gören MacBook'ların ekranlarını değiştirmeyi de kabul etmiş oldu.

Apple, ‘Kalite Programı’na göre üç yıldan eski MacBook’ların ekranlarını değiştiriyor. Dolayısıyla siz de böyle bir problem yaşıyorsanız Apple’ın yetkili servisine uğrayarak ekranın ücretsiz olarak değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.‘E ben bunun önceden para ödemiştim’ diyenler için de şunu belirtelim: Apple’ın ödeme yapan kullanıcılara paralarını iade edeceğiyle ilgili bir söylenti de bulunuyor. (aslında sorunun kabul edilmesinden sonra artık söylentiden çıkıp doğru bir bilgi olduğunu da söyleyebiliriz, yine de resmi açıklamayı beklersek daha sağlıklı olacak)


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0