• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple, Yeni MacBook Pro'ya 5K Desteğini Getirdiğini Duyurdu

Apple, Yeni MacBook Pro'ya 5K Desteğini Getirdiğini Duyurdu

0
0
0
0
0
Apple'ın üst seviye dizüstü bilgisayarları olan MacBook Pro versiyonları 5K desteği ile dikkatleri üzerine çekecek.
Teknolojinin gelişmesiyle beraber her geçen gün çıkan yenilikleri takip etmekte zorlandığımız bu günlerde, teknolojinin karşımıza çıkarttığı en büyük niğmetlerden biride yüksek çözünürlük kalitesi oldu. 1080p yüksek çözünürlük kalitesinden sonra ilk olarak 2K ve 4K kaliteleriyle karşımıza çıkmaya başlayan ve kullandığımız cihazların ekranlarında rastladığımız teknoloji giderek gelişmeye devam ediyor. En son karşımıza çıkan çözünürlük kalitesi ise 5K oldu.



Çözünürlük kalitesini en son gündeme getiren dev teknoloji firması Apple, inceliğiyle ön plana çıkan yeni MacBook Pro'larını 5K çözünürlüğüne sahip ekranları destekleyeceğini duyurdu.

Yani açıklamak gerekirse, eğer 4096 x 2160 piksel çözünürlükte (5K) bir ekrana sahip cihazınız varsa yeni MacBook Pro'yu bu cihaza bağladığınız taktirde Mac'daki görüntüyü tamamiyle 5K olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Özetlemek gerekirse bu çözünürlük desteğini ilk olarak yeni MacBook Pro'da kullanan Apple, kullanıcılara bu güne kadar ki en iyi görüntü kalitesine sahip Mac deneyimini sunuyor.



Bu desteğin kullanımı için Apple'ın özellikle ismini belirttiği monitör ise 5K çözünürlük sunan 27 inçlik büyüklüğüyle Dell UP2715K oldu. Ekran için kullanılan GPU, AMD Radeon R9 M370X olarak belirtildi.

Bakalım Apple daha nasıl yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam edecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0