Apple Ters Köşeye Yatırdı: Pembe Renk Seçeneğine Sahip Yeni Macbook Tanıtıldı!

1
0
0
0
0
Apple'ın ilk kez geçtiğimiz yıl satışa çıkan 12 inç Retina ekranlı Macbook serisi ansızın yenilendi. Daha güçlü donanıma sahip yeni Macbook ailesine "rose gold" renk seçeneği eklendi.

Apple’ın geçtiğimiz yıl Mart ayında tanıtımını gerçekleştirdiği 12 inç Retina Macbook serisi yenilendi. Açıkçası, kimsenin beklemediği  bu hamle ile Apple herkesi ters köşeye yatırdı. Dün sizlerle paylaştığımız buradaki haberimizde, gelecek Macbook’un daha da inceleceği yönünde iddiaları aktarmıştık. Ben de, haberde yer alan ve inceliği sağlayacak olan yeni menteşe sisteminin Macbook’ta değil Macbook Air ya da Macbook Pro’da kullanılabileceğini söylemiştim. Sanırım haklı çıktım ve 12 inç Macbook bildiğimiz tasarımıyla ansızın yenilendi.

 Yeni Macbook'un Özellikleri Neler?

Lafı daha fazla uzatmadan yenilenen Macbook’ların donanımsal özelliklerine bir göz atalım. 12 inç Retina ekranda herhangi bir değişim yok. 2304x1440 piksel çözünürlüğe sahip ekran 226 ppi değeri sunuyor. Yani, 12 inç Macbook’un ekranı hala oldukça keskin. Asıl iyileştirme ise işlemci tarafında. Intel’in 6. nesil Skylake ailesine terfi eden 12 inç Macbook’da 1.1 GHz ve 1.2 GHz’lik Core M işlemciler kullanılıyor. Grafik işlemci tarafında yüzde 25’e kadar performans artışı sağlayan Intel Graphics 515 çipi tercih edilmiş durumda. İki donanım seçeneği ile gelen cihazda 8 GB bellek standart olarak sunuluyor. Giriş modeli 256 GB, üst model ise 512 GB PCI-e SSD’ye sahip. Yeni cihazın pil süresi yaklaşık 11 saat.

 Yeni Renk Seçeneği Geldi!

Cihazın ölçülerinde, ağırlığında ya da kasasında herhangi bir değişiklik yok. En kalın noktası itibarıyla 1.31 cm kalınlığa ve 0.92 kg ağırlığa sahip cihazda sadece USB-C bağlantı kapısı bulunuyor. Yeni 12 inç Macbook’a iPhone 6s ile gelen “rose gold” renk seçeneği de eklenmiş durumda. Yeni seride uzay grisi, gümüş, altın ve rose altın olmak üzere artık 4 renk seçeneği bulunuyor. ABD fiyatları değişmeyen (1299 dolar / 1599 dolar) yeni Macbook'lar Türkiye'de 5199 TL ve 6299 TL'den satışa sunulacak.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0