Apple Thunderbolt Display’i Satıştan Kaldırıyor

0
0
0
0
0
Apple, Mac cihazları için sunduğu monitörü Thunderbolt Display’in satışlarını durdurma kararı aldı.
ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın Mac (Macbook ve Mac) sahipleri için sunduğu monitörü Thunderbolt Display, Apple’dan gelen açıklamaya göre yakın zamanda satıştan kaldırılıyor.

27 inç boyutunda 1440p çözünürlüğe sahip IPS ekranlı Thunderbolt Display şirket tarafından en son 2011 yılında satışa sunulmuş ve yenilenmemişti. Ayrıca zamanla diğer 3.parti üreticilerin Thunderbolt Display’e alternatif olacak daha uygun fiyatlı monitörleri piyasaya sürmesi Thunderbolt Display’in satışlarının gerilemesine neden olmuştu. Tabi satışları gerilese de büyük bir kesim yine Mac cihazında farklı marka monitör kullanmak istemediği için Thunderbolt Display'e yönelmeye devam ediyordu.Ancak Apple 2011 yılından beri yenilemediği Thunderbolt Display ürününün satışlarını durdurma kararı aldı. Böylelikle ürünün stokları Apple.com, Apple Store ve diğer mağazalarda tükendiği zaman Apple, Thunderbolt Display'in stoklarını yenilemeyerek ürünü piyasadan çekecek. Aslında bu durum pek de sürpriz olmadı, Apple'ın zaten Thunderbolt Display için ekran üretmediği ve 5K çözünürlüklü yeni bir ekran üzerine çalıştığı bilgisi daha önce ortaya çıkmıştı.
 

 Yeni 5K Çözünürlüklü Thunderbolt Display Geliyor!


Apple’ın neden Thunderbolt Display ürününü satıştan kaldırıldığı hakkında bir açıklama bulunmuyor ancak ortaya çıkan sızıntılara göre Apple yeni 5K çözünürlüklü bir Thunderbolt Display üzerine çalışıyor ve ürünü yenileceği için piyasadaki ürünü satıştan kaldırıyor.

5K çözünürlüklü Thunderbolt Display’in ne zaman tanıtılacağına ilişkin bir bilgi yok ancak cihazın iPhone 7’nin tantıılacağı etkinlikte yeni Macbooklarla birlikte tanıtılması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0