Yeni Apple TV iOS 9 İle Geliyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın Apple Watch lansmanında tanıtılması beklenilen ancak çeşitli sebeplerden ertelenen yeni akıllı TV teknolojisi Apple TV, Eylül ayında iOS 9 ile geliyor.
Şu ana kadar çok tutmasa da kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen Apple TV, normal bir televizyonunuzu akıllı televizyona çeviren bir teknoloji olarak dikkat çekmekte. İlk olarak 2007 yılında karşımıza çıkan ve sürekli gelişerek en son 2013 yılında son versiyonu ortaya çıkan cihaz bu sene tekrar yenilenecek. İlk çıktığında Mac OS X ile piyasaya sürülen ve ardından iOS'e geçiş yapan cihazın son sürümünde özel bir işletim sistemi bekleniliyordu ancak bunun yerine iOS 9 ile geleceği kesinleşti.

Ancak yeni Apple TV'nin en önemli özelliği iOS 9 içermesi olmayacak. Çünkü yeni nesil Apple TV bu sefer Siri desteği ile gelerek sesli komutları algılayan bir akıllı televizyon dünyasını başlatacak.J34 kod adına sahip olan bu yeni cihaz WWDC'de gelmemesi sebebiyle bu yeniliklerin entegre edileceği için tanıtılmadığı öne sürülüyor. Çok daha ince bir kutu ile gelecek olan bu cihazdaki uzaktan kumandanın da dokunmatik özelliklere sahip olacağı söylenmekte. Hatta Siri özelliği bu kumandada yer alacak olan mikrofon ile de sağlanacak olabilir. iOS 9 ile beraber özel bir App Store'a sahip olması beklenilen yeni nesil Apple TV, yeni iPhone lansmanında da karşımıza çıkarak 2016'da piyasada olabilir.

Bakalım yeni Apple TV bizlere neler sunacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0