Apple, Yeni Apple TV'nin Duyurusunu Gerçekleştirdi!

0
0
0
0
0
Apple'ın San Francisco'da yeni düzenlediği lansmanda iPhone 6s ve 6s Plus'la birlikte yeni Apple TV'nin duyurusu gerçekleştirildi.
Şu an gerçekleşen lansmanında Apple, iPhone 6s ve iPhone 6 Plus'a ek olarak, uzun süredir piyasalarda etkinliğini gösteremeyen Apple TV'nin yeni modelini çıkartacağını duyurmuştu. Yeni model, 2013 senesinde çıkartılan "3 Rev A" serisinden sonra "4. seri" olarak adlandırıldı.
 
Yeni Apple TV güncel işletim sistemi, güçlü donanım, yeni kullanıcı arayüzü, App Store ve çeşitli kullanıcı araçlarıyla birlikte kullanıma sunulacak. Bu özelliklerin yanı sıra cihazın kumandası oldukça geliştirildi. Yeni kumanda sahip olduğu dokunmatik panel sayesinde kullanıcıya birçok işlemi daha rahat gerçekleştirilebilme olanağı sunuyor. Ayrıca Apple TV'nin kumandasında bulunan ve Wii'nin kumandasına benzetilen özellikler, kumanda yardımıyla Apple TV'den oyun oynamamızı mümkün kılacak.Yeni Apple TV kumandasında mikrofon bulunuyor ve bu mikrofon sayesinde cihazda yüklü olan Siri kullanılabilecek. Siri, App Store desteği gelmiş olan cihazda App Store'un kullanımında da kullanıcıya oldukça yardımcı oluyor. İstediğiniz diziyi ses komutuyla açabilen, altyazı ekleyebilen Siri, siz istediğiniz takdirde diziyi ileri-geri bile oynatabiliyor.

Siri'nin komutları daha çok App Store ile bağdaşlaşmış gibi görünüyor. "Ailem ile ne izleyebilirim" ya da "Fenerbahçe maçı kaç kaç bitti" gibi sorularınıza da cevap bulabileceğiniz Siri'nin App Store ile birleştirilmiş halinin Apple TV'de ilk defa bulunacak olması, bu cihazı önceki serilerine göre çok daha başarılı kılacaktır.Apple TV Apple Music desteğine de sahip olacak. Apple, işletim sistemi olan iOS'u Apple TV için özelleştirmiş ve Apple TV'ye tvOS yüklemiş. Apple TV'nin en büyük yeniliği olarak kabul edilen kumanda, önceki serinin kumandalarına göre oldukça marifetli. Yeni gelen oyun oynama özelliğinin de eklenmesiyle birlikte Apple bu cihaza bazı yeni nesil oyunları uyarlamış. Bu oyunların arasında Star Wars:Infinity ve Guitar Hero Live gibi popüler konsol oyunları bulunuyor. Ayrıca bu oyunların yanı sıra Crossy Road adlı oyunun Apple TV'ye özel olarak geliştirilmiş Multiplayer modu geliyor.

Apple, yeni Apple TV'nin her işlemin gerçekleştirilebileceği bir platform olmasını istemiş olsa gerek ki Apple TV'den oyun oynanabilmesinin yanı sıra alışveriş yapılabiliyor, film/dizi izlenebiliyor ve hatta Apple TV'nin kendine özel MLB (Amerikan Baseball Ligi) uygulaması bulunuyor. Uygulama bütün lig maçlarının izlenmesini, hatta aynı anda iki maçın izlenmesini mümkün kılıyor.Apple TV'de uygulama geliştirme işlemlerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer iOS geliştirici izniniz bulunuyorsa aynı hesap üzerinden tvOS'ta da uygulamaları geliştirebiliyorsunuz. 

Apple TV kumandasında Bluetooth 4.0 bağlantısı, ses ayarı, hareket ve ivme sensörü bulunacak. Yeni Apple TV 32GB'lik modeli 150$, 64GB'lik modeli ise 200$ fiyat üzerinden satışa sunulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0