• Anasayfa
  • Donanım
  • Türk Firmanın Geliştirdiği, Dünyanın Su Altında Fotoğraf Çekebilen İlk Robotu: AquaBooth

Türk Firmanın Geliştirdiği, Dünyanın Su Altında Fotoğraf Çekebilen İlk Robotu: AquaBooth

0
0
0
0
0
Hisseli Harikalar isimli Türk şirket, kendilerine ait ilk patentli ürün olan AquaBooth ile dünyanın ilk su altı fotoğraf kabinini geliştirdi.
Yaz aylarının en büyük eğlencelerinden olan denizin ya da havuzun içinde su geçirmeyen fotoğraf makineleriyle fotoğraf çekilmek, bundan sonra AquaBooth ile çok daha eğlenceli olacak. Üstelik bu ürün, dünyanın ilk su altında fotoğraf çekebilen ilk su altı kabini olma özelliğini taşıyor.

Denizde ya da havuzda en fazla 140 / 160 cm derinliklerde çalışabilen AquaBooth, 8 saat süren şarj işlemiyle toplam 20 saat batarya ömrüne sahip. Tekne fiberinden üretilen su geçirmez kabiniyle kendisini dalgalara göre stabil tutabilen cihaz, kıvrımlı tasarımıyla da kullanıcılar için oldukça zararsız görünüyor. (hani köşeleri sivri falan olsa maazallah kötü kazalar yaşanabilir)Üzerinde 7 inçlik IPS ekranı bulunan AquaBooth, düşük ışık hassasiyetli lense ve 155 derece geniş görüş alanı bulunan 12 MP çözünürlüğünde dahili kamera sistemine sahip. 

Çalışma prensibiyle de oldukça kalite kokan ürün, dokunmatik ekran üzerindeki butona basarak fotoğraf çekim işlemini başlatıyor ve ekran üzerinden yazılı ve grafik anlatımlarla kullanıcıya, suya dalması gereken anı belirtiyor. Çektiği her fotoğrafı katılımcıya 5 saniye boyunca gösteren modül, bu sırada fotoğrafı bulut tabanlı depolama alanına atıyor ve sürenin dolmasıyla birlikte yeni fotoğraf çekimine hazır oluyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0